12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Afekt s.r.o. – Dana a Adam JERMANOVI

Ročník 2016

Představení nominované firmy

Afekt s.r.o. je česká rodinná firma působící na trhu pod značkou Bambutik.cz prostřednictvím internetového a kamenného obchodu specializujícího se na bambusové oblečení. Vyvinula se v roce 2010 stejně jako mnoho rodinných firem „z obývacího pokoje“, ze kterého před lety Adam (nyní jednatel) se svou tehdejší partnerkou Danou (nyní manželkou) hledali vhodná trička, na která by tiskli své kreativní designy. V té době se poprvé setkali s bambusem a ten je svými vlastnostmi nadchl. Na českém ani evropském trhu však nenašli bambusová trička, která by svým střihem a kvalitou odpovídala jejich nárokům a tak se (bez původního vzdělání v oblasti textilu) vydali na nelehkou cestu vlastní výroby a od počátku šili svoje oblečení pod vlastní značkou. První nabídka černých a bílých triček s krátkým rukávem se postupně rozšířila - přibyla kolekce triček pod košili, dámských elegantních topů, spodního prádla a dalších produktů z bambusové viskózy.

Tým Bambutiku se postupně rozšiřuje (stejně jako rodina Jermanových o syna Pepíka) a nyní má vedle Adama a Dany další dva kmenové zaměstnance Lucku a Zdeňka a několik externích spolupracovníků, kteří jim pomáhají přinášet na trh kvalitní oblečení – nejen pro sebe a pro své zákazníky, ale i pro ty, kteří hedvábnou jemnost bambusu potřebují nejvíce – např. David s nemocí motýlích křídel, pro kterého letos Bambutik ušil speciální kolekci triček a legín. 

Vánoce 2010 - obývací pokoj                                          Léto 2016 - obchod Bambutik

Přestože v regionu střední Evropy může být bambus materiálem pro někoho překvapivým, výroba oblečení Bambutik probíhá v Čechách – v zemi zlatých českých ručiček a bývalé textilní velmoci. Každý kus oblečení je ušit s důrazem na kvalitu i dlouhou životnost. Pečlivá je volba technologie jednotlivých švů a zpevňujících doplňků na nejvíce namáhaných místech. Pro Bambutik je zásadní kvalita ušití, proto spolupracuje s partnery, kteří se na českém trhu udrželi i přes nelehké období úpadku textilní výroby v Čechách, a tím se snaží o její udržení. Současně si všichni v Bambutiku velmi zakládají na kvalitním zákaznickém servisu a reakce zákazníků potvrzují, že je to správně.Vytrvat v kvalitě, pozitivní energii a do každého šatníku alespoň jeden kousek z Bambutiku, to je krédo manželů Jermanových.

Všechno jde, když se chce ;) Firma sídlí v kraji Hlavní město Praha

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Dana Jermanová, spolumajitelka značky Bambutik.cz

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl/a?

Byli jsme velmi poctěni a hrdi, že si naší práce někdo všiml. Většinou se setkáváme s kladnými ohlasy na naše produkty (což je samozřejmě skvělé). Tentokrát je to ale kladný ohlas na nás jako na lidi, podnikatele, zaměstnavatele… na to, JAK svou práci odvádíme a že naším přístupem ovlivňujeme a můžeme motivovat ostatní lidi. A to je hřejivé ;)

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Protože samotná nominace je pro nás výhra a závazek pokračovat v naší práci ve stejném duchu a směru jako doposud.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Každodenní slušnost ve všem, co děláme a s kým komunikujeme – se zákazníkem, s dodavatelem, s obchodním partnerem. A když nás někdo poprosí o „něco navíc“, vždy se snažíme ho vyslyšet a v rámci našich možností vyjít vstříc.

Zleva: Adam, Dana, Lucka a Zdeněk v bambusových tričkách z Bambutiku

Důvod nominace

Adama Jermana a jeho ženu Danu Jermanovou nominuji za jejich pracovitost, poctivost a profesionalitu se kterou se vrhli do svého podnikání. Zároveň si jich velice vážím i po lidské stránce neboť jsou oba velice milí, přátelští a vždy ochotni pomoci druhým.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

kamarád(ka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů