Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

unuodesign s.r.o. – Petra PLEMLOVÁ

Ročník 2016

Představení nominované firmy

Petra Plemlová začala podnikat pro radost na mateřské ‚dovolené‘ a dnes je maminkou čtyř dětí a také e-shopů unuo.cz a unuodesign.cz. Knoflíčky, nitě, krajky a 3 krabice v obývacím pokoji, tím to všechno začalo. Založením firmy v roce 2005 si splnila svůj velký sen a začala naplňovat své představy.

Dnes navrhuje své vlastní látky – od grafického návrhu, po zpracování a konečnou výrobu. Metráž kupuje od velkých výrobců, případně si ji nechává na míru vyrábět v českých pletárnách. Nakonec designové látky prodává maminkám švadlenkám nebo výrobcům konfekce a dětského oblečení. Z části z nich, ale také vyrábí autentické produkty pro děti, a to především dětské látkové pleny a dětské funkční oblečení.

Z podnikání pro radost se po narození čtvrtého dítěte stala nutnost. Přišel totiž rozpad manželství. Přitom ještě Petra studovala vysokou školu. Soustředila se však na své podnikání a dokázala překonat všechny překážky, které jí přišly do cesty.

Dnes je úspěšnou podnikatelkou, která se navíc věnuje podpoře maminek a začínajících podnikatelek. Petru a její rodinu zachránily její „unuačky“, které uspořádaly sbírku, když přišla o byt a veškeré finance, a pomohly jí tak z nesnadné situace. Nyní se Petra snaží vše oplatit. Věnuje se i různým charitativním projektům, kdy posílá zdarma plenky dětem do nemocnic, stacionářů, ale i jednotlivým maminkám, které se potřebují jen odrazit ode dna. To vše prostřednictvím svého unuo nadačního fondu, který vede a propaguje na facebooku.

Velkou metou pro firmu unuodesign je nyní větší expanze na zahraniční trh. A snahou Petry je být nejenom hlavou firmy, ale také jejím srdcem.

Firma sídlí v Jihočeském kraji

Nakupovat u nás znamená stát se unuačkou.

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Petra PLEMLOVÁ, majitelka firmy unuodesign

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl/a?

Měla jsem velikou radost, jelikož to že reálně podnikám jsem si uvědomila teprve nedávno a to, že někdo mou práci oceňuje na profesionální úrovni mě opravdu nadchnulo.

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Protože ocenění v takto prestižní soutěži je pro naši firmu rozhodně výzvou a motorem vpřed.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Dobro je v naší přirozenosti a tedy prochází každém slovem a činem, který děláme.

Důvod nominace

Pracovitá, aktivní, společenská, chytrá, cílevědomá osobnost a hlavně máma od 4 dětí!

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

přítel(kyně)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů