12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

MOIRA CZ, a.s. – Mario VLČEK

Ročník 2016

Představení nominované firmy

V roce 1990 založil pan Mario Vlček firmu Alae Lupuli, která si vytkla za cíl vyvíjet a vyrábět prádlo a ošacení pro výkonnostní sportovce. Sám již několik let experimentoval a vyráběl vybavení pro sportovce pohybující se v extrémních klimatických podmínkách, zejména péřové spací pytle a bundy. Jako disponovaný sportovec s bohatými expedičními zkušenostmi dobře věděl, co je důležité pro zachování životních funkcí člověka v mezních klimatických podmínkách. První výrobky pod názvem Moira, které byly výsledkem několika let zkoumání a hledání, způsobily zasloužený rozruch. Najednou bylo možné posunout hranice fyzických možností sportovce, protože nové prádlo s člověkem spolupracovalo.

Firma v roce 1992 uvedla na trh 100% polypropylenové prádlo, první v ČSR. Název patentovaného vlákna Moira se postupně stal synonymem funkčního prádla a dal roku 2002 jméno transformované části původní firmy – Moira CZ a.s. Alae Lupuli se od té doby věnuje vývoji, výzkumu a technologii výroby. I přes povodně v roce 2002, které zcela zničily tehdejší sídlo firmy v Praze Modřanech, včetně výrobních technologií, obnovila v roce 2003 Moira výrobní kapacity ve Strakonicích vybudováním centrálního skladu hotových výrobků a rozšířením pletacích kapacit.

Roku 2005 byl dokončen systém navazujících technologií včetně designérských pracovišť. Soustředění technologií a všech přípravných doprovodných činností do jednoho výrobního celku se projevilo rozšířením sortimentu funkčních materiálů a modelových řad. V roce 2007 byly instalovány první ponožkové pletací stroje nové generace. V následujících létech byly výrobní kapacity rozšířeny zejména o speciální automatické pletařské stroje. V září 2016 otevírá Moira svoji 32. firemní prodejnu.

Hlavou, srdcem a rukama. Firma vyrábí v Jihočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Mario VLČEK, majitel firmy MOIRA CZ

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl/a?

Byl jsem dojat.

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Velmi mě těší, že jsou lidé a skupiny, které umí ocenit inovativní myšlení a podporují ostatní inovátory v jejich činnosti. Myslím, že zaměřením odpovídáme účelu projektu a je pro mě čest být za celoživotní práci nominovaný na toto ocenění. 

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Projektů je celá řada, ale nezlobte se, v tomto případě ctím ono biblické pravidlo: „ Ať neví pravice, co dělá levice.“

Důvod nominace

Je to vyjímečný průkopník v oboru funkčního prádla a je též otcem patentu pětilaločného vlákna, které dovede mnohonásobně odvádět v prádle MOIRA tekutinu a pot od těla. Takže tím zajišťuje maximální komfort při nošení i sportovním výkonu.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

Uživatel výrobků Moira a spokojený zákazník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů