12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

SPIELBERG CZ, s.r.o.

Ročník 2015

Představení nominované firmy

V překrásné krajině tradiční vinařské oblasti Kyjovska, jen pár minut jízdy z bitvy Tří císařů proslaveného Slavkova, najdete pod pásem Ždánického lesa půvabnou vinařskou obec Archlebov a na jejím samém začátku vinařství SPIELBERG.

O vína sklizená na vlastních vinicích o rozloze takřka 65 ha se tu stará s týmem zkušených vinohradníků sklepmistr pan ing. Ondřej Konečný. Vinařství také úzce spolupracuje s Mendelovou univerzitou v Brně a díky docentu Pavlouškovi procházejí vinařstvím k oboustranné spokojenosti kvalitní studenti oboru.

Díky ekologickému pěstování révy a jejího zpracování využívající moderního systému řízeného kvašení, se daří produkovat přívlastková vína ve špičkové kvalitě. Ta jsou proto určena především pro gastronomii a do vinoték, ovšem s některými řadami se můžete setkat i v běžné obchodní síti.

Firma sídlí v Jihomoravském kraji

Všechno dobré musí uzrát.

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Jaroslav Javornický, majitel společnosti Spielberg

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL dozvěděli?

Nominace nás samozřejmě velmi potěšila a je to snad znamení, že naším vínem již dlouhodobě přinášíme lidem radost.

Proč jste se rozhodli Vaši nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Bereme to jako ocenění poctivé dlouholeté práce nejen ve Vinicích a ve sklepě, ale také v propagaci kvalitního moravského vína.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?  

Dávat lidem ochutnávat skvělé víno.

Důvod nominace

Majitel vinařství se snaží poctivým přístupem k pěstování a dalšímu zpracováním námi produkovaných vín přispívat k rozvoji kvalitního vinařství v ČR. Každoročně investuje nemalé prostředky ze své další podnikatelské činnosti do rozvoje našeho vinařství vč. inovace technologií a přispívá tak mimo jiné i k zaměstnanosti v regionu Slovácka.

Díky ekologickému pěstování révy a jejího zpracování se daří produkovat přívlastková vína ve špičkové kvalitě. Přístup k pěstování vín je tak šetrný, že se dokonce na našich viničních tratí usadila TIBICINU HAEMATODES – cikádu viniční, jež je extrémně citlivá na čistotu životního prostředí. Proto také nabízíme řadu organických vín Organic, která jsou 100% přírodní. Víno tak ve své vůni a chuti nejlépe odráží čistotu a přirozenost našich vinic na Kyjovsku.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů