Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

RUPA, spol. s r.o. – PAN MARTIN HRACH

Ročník 2015

Představení nominované firmy

Firmu Rupa, kterou v předválečném období v pražských Modřanech založil Rudolf Pachl, byla ve své době jedním z nejvýznamnějších výrobců cukrovinek u nás. Po znárodnění v roce 1945 fungovala dále jako Národní podnik Čokoládovny Orion.

V roce 1996 dostal dnešní majoritní vlastník novodobé Rupy Ing. Jan Štěpánek nápad na vzkříšení kdysi slavné značky. Oslovil potomky Rudolfa Pachla, a protože ti neměli proti obnovení značky námitky, založil s pěti společníky společnost RUPA, spol. s r. o. v areálu své restituované hostivařské firmy – kdysi továrny na boty svého dědečka Františka Štěpánka.

Cílem bylo vybudovat prosperující, moderní potravinářský podnik, navazující na tradice, i když kromě jména a oboru činnosti obě Rupy nic dalšího nespojuje. Hlavní produktové řady dnes tvoří Müsli tyčinky Fly a oříškové tyčinky Maxi Nuta. Dále firma vyrábí sezónní produkty, např. Čokoládové figurky, nugátové tyčinkya široký sortiment tyčinek pro export do zhruba dvaceti zemí, včetně USA a Kanady. Dnes se Rupa řadí mezi leadery výrobců cereálních tyčinek a své výrobky vyváží do celého světa. Specialitou jsou bezlepkové tyčinky.

Výrobky Rupy dobře znají i sportovci. A to nejen proto, že úzce spolupracuje s významným výrobcem výživových doplňků pro sportovce Penco, ale také proto, že podporuje špičkové sportovní týmy, jako například cyklistický tým Sparta Praha.

Jan Štěpánek má dnes v Rupě společně se svou ženou Lenkou a dcerou Anetou majoritní podíl, dalšími společníky, kteří rovněž pracují v Rupě, jsou výkonný ředitel a jednatel Martin Hrach a obchodní ředitel Jaroslav Slavík.

Firma sídlí v kraji Hlavní město Praha

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Martin Hrach, jednatel firmy RUPA

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL dozvěděl?

Milé překvapení. Nebývá zvykem, aby menší společnosti, které nejsou až tolik mediálně známé, byly nominované na významná ocenění.

Proč jste se rozhodli Vaši nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Těší nás, že někdo ocenil náš dlouhodobý cíl – vyrábět české výrobky podle vlastních představ a podle svého vývoje. A přispívat k zaměstnanosti v České republice. Právě kvůli našim dlouholetým zaměstnancům jsme se s nominací nerozmýšleli, vždyť je to i jejich nominace.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Snažím se jednat se zaměstnanci tak, aby se v práci cítili spokojeně a aby měli pocit, že si jich zaměstnavatel váží. O tohle se snažím každý den.

Důvod nominace

Jméno RUPA není v historii českého cukrovinkářského průmyslu neznámé. Někteří pamětníci si jistě i dnes vzpomenou na předválečnou továrnu na cukrovinky Rupa, kterou založil Rudolf Pachl. Ve své době byla jeho modřanská továrna největší a nejvýznamnější firmou v oboru a po znárodnění a přejmenování na Národní podnik Čokoládovny Orion dále fungovala, i když už bez svého zakladatele, který emigroval do Kanady. A úspěšně se rozvíjí i dnes v rukách současného vedení.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů