12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

FAVORIT CZECHOSLOVAKIA s.r.o. – PAN RICHARD GALOVIČ

Ročník 2015

Představení nominované firmy

Společnost FAVORIT CZECHOSLOVAKIA založil v roce 2011 podnikatel Richard Galovič, kdy koupil originální ochranné známky původního rokycanského výrobce jízdních kol Favorit, s cílem obnovit tradiční českou značku po temném období, které zažívala v porevolučních letech. Na obnově výroby jízdních kol Favorit v České republice spolupracuje s odborníky a bývalými zaměstnanci původního Favoritu. Letos představuje novou kolekci, která myšlenkou navazuje na původní tradici špičkových, ručně vyráběných kol, která ale splňují náročná technologická kritéria současné doby.

Počátky výroby jízdních kol v Rokycanech sahají do roku 1922. Cyklistický sport začal být v Československu opravdu populární až po skončení druhé světové války. Nicméně se rozvíjel takovým tempem, že bylo rozhodnuto spustit vlastní výrobu závodních kol. V roce 1950 byla založena speciální dílna, v níž nově zřízená skupina konstruktérů vyrobila prvních 15 kol s označením F1S určených pro československou reprezentaci.

Jak naši reprezentanti postupně přiváželi medaile z Olympijských her, Mistrovství světa a dalších mezinárodních soutěží, získávala značka Favorit mezi odborníky stále větší respekt a uznání. Roku 1978 bylo v Rokycanech vyrobeno milionté kolo Favorit. Produktivita práce se neustále zvyšovala, mezi lety 1968 až 1981 vzrostla více než čtyřnásobně. Sláva kola Favorit také rychle pronikala i za naše hranice.

Export nabýval na stále větším významu a v osmdesátých letech se již realizoval do 38 zemí světa. Nejednalo se však pouze o země komunistického bloku, jak bylo v té době obvyklé. Favorit se vyvážel převážně do USA, Kanady a NSR, tedy náročné trhy s orientací na vysokou kvalitu. Také výroba speciálního závodního kola F1S pro potřeby reprezentace se zvyšovala. Kromě našich cyklistů na něm od roku 1956 závodili i reprezentanti Finska, SSSR a Bulharska, v dalších letech se pak přidaly i týmy z Indie, Albánie, Kuby, Bulharska, Maďarska, Rumunska a jednotlivci z dalších zemí. Pro značku Favorit to byla obrovská reklama.

Firma vyrábí v Olomouckém kraji

"Děláme svět lepším. Pro naše zákazníky, kolegy i dodavatele."

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Richard Galovič, jednatel společnosti

Jaké byly Vaše pocity, když jste se o Vaší nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL dozvěděl?

Samozřejmě mě to potěšilo.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Každé veřejné ocenění výsledků naší práce je ocenění úsilí celého týmu. Naši kolegové vyvíjeli nemalou snahu při dosahování náročných cílů, které bylo nutné splnit pro to, aby Favorit opět mohl vyniknout na poli výroby jízdních kol. Již samotná nominace je proto pro nás signálem, že jdeme správným směrem.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Nikdy jsem nad tím takhle nepřemýšlel. Konat dobro každý den je pro mě samozřejmé a dělat svět lepším místem je součástí všeho, co dělám a integruji do každé své podnikatelské aktivity.

Důvod nominace

Jedná se o tradiční českou značku špičkových jízdních kol. Firma je unikátní svou inovací a ruční výrobou. Každé kolo je sestaveno na míru svému majiteli. Značka Favorit již nyní nabízí široké spektrum doplňkových služeb, aby ještě více zpříjemnila a umocnila zážitek z koupě jízdního kola - favorit fashion apod. Velmi dbá na rozvoj a inovaci, ale také má zájem dál působit a mít výrobu v ČR, čímž podporuje českou ekonomiku a zaměstnává stovky lidí převážně z velmi znevýhodněných oblastí - továrna sídlí v Jeseníku. Firma si vybírá jen nejlepší lidi ve svém oboru a nebojí se dát šanci také kvalitním lidem z Úřadu práce, čímž opět podporuje vznik nových pracovních míst.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů