Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

DIAKONIE Českobratrské církve evangelické – středisko celostátních programů a služeb (Diakonie ČCE – SCPS)

Ročník 2015

Představení nominované firmy

SCPS je jedním z nejmladších a nejmenších středisek, která patří do rodiny Diakonie ČCE. Vzniklo v roce 2011 sloučením Střediska pro zrakově postižené s programem práce s migranty, programem prevence obchodování s lidmi a Life Toolem - odbornou sociální poradnou v asistivních technologiích.

Středisko pro zrakově postižené spravuje křesťansky zaměřenou zvukovou knihovnu, vydává zvukový časopis a pořádá setkání pro nevidící klienty.

Life Tool zpřístupňuje moderní technologie seniorům a lidem s postižením. Přes omezení daná věkem či onemocněním tak mohou zůstat v kontaktu s okolním světem.

Obětem obchodu s lidmi a vykořisťovaným na trhu práce se věnujeme v Azylovém domě a prostřednictvím krizové pomoci. Obchod s lidmi je v ČR trestným činem a nezahrnuje jen tzv. sex business, ale také pracovní vykořisťování, které je charakteristické odebíráním cestovních dokladů, výhrůžkami a neplacením mzdy. Do této prekérní situace se v poslední době nejčastěji dostávají lidé z Rumunska a Bulharska.

V rámci programu práce s migranty provozujeme šicí dílnu v detenčním zařízení MVČR v Bělé – Jezové. Společná práce v dílně pomáhá překlenovat kulturní a jazykové bariéry a vytváří prostor pro nenápadnou sociální práci s lidmi, kteří jsou zde zadrženi.

SCPS sídlí v kraji Hlavní město Praha

…každý ať má na mysli to, co slouží druhým, ne jen jemu. Filipským 2, 4 (Bible – Nový zákon)

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá David Michal, ředitel a předseda správní rady DIAKONIE ČCE - SCPS

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL dozvěděli?

Nominace nás mile překvapila. Netušili jsme, že paní Muntean, kterou jsme před nedávnem poznali má o naší práci tak vysoké mínění.

Proč jste se rozhodli Vaši nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Nominaci jsme přijali jako ocenění naší práce a jako příležitost pro její zviditelnění.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Když věnujeme svůj čas, svou energii a své síly lidem, kteří primárně nejsou naší cílovou skupinou a přesto podporu nebo pomoc potřebují.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů