Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Isolit-Bravo, spol. s r.o. – PAN KVIDO ŠTĚPÁNEK

Ročník 2015

Představení nominované firmy

Závod Isolit byl založen 11. září 1921 jako lisovna bakelitu pro firmu TELEGRAFIA, vyrábějící telefonní přístroje. Kolem roku 1930 pracovalo v závodě 70 pracovníků a vyrábělo se stavební kování, telefonní kryty, galanterie, termoláhve a další výrobky z bakelitu. Stroje byly poháněny tlakovou vodou a formy se vytápěly plynovými hořáky, později parou. Během druhé světové války závod značně technicky vyspěl a vyráběl přesné dílce pro Ostmarkwerke Kbely, termoláhve a další výrobky.

Začátkem 50. let minulého století měl Isolit pověst jednoho z nejlepších výrobců výlisků z bakelitu ve střední Evropě. V roce 1991 zde byl vyroben i první fritovací hrnec a založena divize kuchyňských přístrojů. V roce 1993 byla firma privatizována formou veřejné soutěže a založena dnešní Isolit-Bravo spol. s r. o..

Dnes je Isolit – Bravo ryze českou firmou s průměrným počtem 630 spolupracovníků a uznávaným dodavatelem kvalitních výrobků pro světově proslulé firmy. Roční obrat přesahuje 1 miliardu Kč a zhruba 75 % z něj činí export. Portfolio činností a produktů společnosti je široké a soustředí se především na oblast automobilového průmyslu, dále přístrojů pro zdravotnictví a segment spotřebičů pro domácnost.

Majitel společnosti Isolit-Bravo Kvido Štěpánek se o svůj úspěch neváhá podělit se svým okolím. „V dnešní době vyznačující se sebestředností, kdy většina lidí o sobě hovoří ráda, pociťuji pravý opak. To navíc, co dělám vedle své práce a nazývá se to filantropie či dobročinnost, považuji za zcela přirozené a mrzí mě, že toho nedělám daleko víc. Ale těším se, že moje nejlepší dobročinná léta teprve přijdou. Promiňte tedy, že jsem o sobě nic neřekl – snad postačí, co napsal onen nominátor, který si nepřál být jmenován…,“ říká Kvido Štěpánek.

Firma sídlí v Pardubickém kraji

Quas dederis solas semper habebis opes. Jen to bohatství, které daruješ, si odneseš na věčnost.

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Kvido Štěpánek, jednatel společnosti Isolit-Bravo

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL dozvěděl?

Potěšilo mě to.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Myslím, že co jsem napsal výše, platí, pokud bych se o sobě vyjadřoval sám. Stručně česky řečeno – sebechvála smrdí. Pokud mě nominoval někdo druhý, tak už s tím nemám problém.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Zdánlivě paradoxně to, že podnikám a vytvářím tím tak prostředky, které mohu věnovat na dobročinnost.

Důvod nominace

- vypravil zdarma dva konvoje firemních kamionů včetně řidičů s humanitární pomocí na Ukrajinu
- založil a 20 let podporoval Nadační fond Nadace nadaných
- založil a podporuje Nadační fond S námi je tu lépe! - pomoc Orlickoústecké nemocnici
- zachraňuje památná místa v okolí, financoval opravu hřbitova v Jablonném nad Orlicí
- zajímá se o historii Sudet - natáčí a financuje filmy
- organizuje a platí výstavy připomínající zločiny komunistů a život polit. vězňů
- na dobročinné účely věnuje ročně 4 mil.Kč - UNICEF, hospic, zařízení pro nemocné s roztroušenou sklerózou, domovy pro seniory, vybavení nemocnic, sponzorské dary...
- nezapomíná na důchodce - bývalé pracovníky firmy - financuje jim zájezdy, večírky, příspěvky na obědy

Nominační kategorie

Mecenáš

Nominoval/a:

rodinný příslušník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů