12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

RCP PRAHA, s.r.o. – PAN JAN BEJDL

Ročník 2015

Představení nominované firmy

Společnost RCP Praha s.r.o. byla založena v roce 1997 se zaměřením na oblast zakázkového a technologického vývoje. V začátcích firma řešila technologii snímání laku letadel vysokotlakým vodním paprskem, návrh a konstrukci ručních aplikátorů pro otryskávání vodou a dalšími vývojovými úkoly.  V současné době se zabývá vývojem, konstrukcí a výrobou prototypů multiplikačních zdrojů pro aplikace čištění velmivysokotlakou vodou. Kromě vysokotlaké vody jsou řešeny práce spojené s vývojem a výrobou zkušebních a testovacích zařízení pro ústavy ČAV, expertní posudky a zakázkové konstrukce manipulátorů a linek. RCP Praha je třetinovým podílníkem tří průmyslových vzorů ve spolupráci s ústavem ČAV ÚTAM.

Firma řešila návrh, vývoj, výpočty, konstrukce a výrobu multiplikačního zdroje vysokotlakého vodního paprsku bez vyrovnávacího válce. Věnuje se vývoji aplkačních prostředků pro robotické nasazení a dále provádí optimalizaci čistících procesů pro zvýšení jejich účinnosti.

Zařízení vyvinutá a vyrobená společností RCP pracují ve Škoda Auto Mladá Boleslav, LDM Česká Třebová, Sporten Nové Město na Moravě, TU VŠ Báňská Ostrava, ČAV ÚTAM Praha a v dalších provozech.

Firma sídlí v kraji Hlavní město Praha

RCP (Rychlí Cenově Přijatelní)

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Jan Bejdl, jednatel společnosti RCP Praha

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILLdozvěděli?

Musíme říci, že jsme byli příjemně překvapeni.

Proč jste se rozhodli Vaši nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Protože je to jistá výzva a povzbuzení pro další práci.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Snaha pokud možno pokaždé vyhovět.

Důvod nominace

Malá rodinná firma, která je aktivní v celém záběru od vývoje až po výrobu a servis speciálních zařízení, zejména v oblasti technologie velmivysokotlaké vody. Úroveň vývoje a řešení jejich zařízení je řadí k přinejmenším evropské špičce. Technologie vysokotlaké vody je mimořádně náročná jak na konstrukci (prakticky vše jsou unikáty), tak na výrobu zařízení. Koneckonců pracovní tlaky jsou přes 4000 bar. Kromě vysokotlaké vody spolupracují na vývoji a následné výrobě prototypů měřicích zařízení v energetice. Naprosto spolehlivá firma - co slíbí, to udělá.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů