Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

OČNÍ EU s.r.o. - MUDr. Michaela Hustá

Ročník 2013

Představení nominované firmy

Vítězka kategorie OSOBNOST Českého Goodwillu 2013: OČNÍ EU s.r.o. je již od roku 2000 oční ambulancí pro spádovou oblast Ostrava, Frýdek-Místek a Havířov. Od svého založení toto zařízení přijímá a ošetřuje 1000 nových pacientů ročně, často i z míst hodně vzdálených, a tento trend stále stoupá, takže je nyní v péči tohoto zařízení přes 15 000 aktivních klientů.

Pokud nestačí personální kapacity a prodlužuje se objednací doba, rozšíříme ordinační hodiny dle potřeb klientů, v posledním roce pracujeme již ve dvou souběžných lékařských vyšetřovnách, 2xtýdně dokonce do 18hodin.  I když je ekonomická situace v naší republice složitá a zdravotnická zařízení jsou placena paušálem, který se vypočítává z množství výkonů, vykázaných v roce 2011, tedy 2 roky zpátky, nové pacienty na rozdíl od jiných zařízení neodmítáme, protože si velice vážíme skutečnosti, že si vybrali právě nás.

Každoročně modernizujeme přístrojové vybavení a snažíme se naše pacienty vždy něčím překvapit – např. letos je to internetová optika přímo v čekárně, kde si mohou zájemci o brýle s pomocí sestry objednat díky nízkým provozním nákladům internetových optik brýle za poloviční cenu, tyto jim přijdou včetně pouzdra na dobírku přímo domů. Další novinkou tohoto roku je on-line objednávkový systém, kde si na internetu přímo v kalendáři MUDr. Husté může pacient vybrat datum a hodinu vyšetření, která mu vyhovuje.  Novinkou tohoto podzimu bude též rozšíření služeb o program obličejové estetiky, který se zaměří na odstraňování mimických i hlubších vrásek v okolí očí nejrůznějšími injekčními a výplňovými metodami. Zaměření ambulance je tedy opravdu široké.

Díky OCT přístroji jsme schopni zachytit časné fáze onemocnění zrakového nervu a sítnice, případně sledovat úspěšnost jejich léčby, díky novému rohovkovému topografu dokážeme dříve než ostatní diagnostikovat zvyšující se výskyt degenerativních onemocnění rohovky, která postihují především mladé lidi. Rovněž se zabýváme vyšetřováním předčasně narozených dětí a kojenců, léčbou šilhání a tupozrakosti a spolupracujeme s centrem pro léčbu roztroušené sklerózy ve Fakultní nemocnici Ostrava.  

MUDr. Michaela Hustá se již 10 let věnuje zejména refrakční chirurgii, t.č. operuje na Euroklinice Olomouc, kde zároveň působí v pozici odborného garanta. Nejmodernějšími laserovými operacemi, tzv. na míru, dokáže díky svým velkým zkušenostem vyřešit i velmi složité dioptrické vady tak, že pacient pooperačně nemá potřebu brýlí. 

Po celou dobu existence OČNÍ EU nabízí toto zařízení nadstandardní a vysoce lidský přístup s dostatkem času a empatie i pro velmi složité a časově náročné pacienty.

Svět je krásný, stojí za to na něj vidět. (OČNÍ EU s.r.o.) Vydrž na cestě k cíli, který je toho hoden, a nikdy se nevzdávej. (Michaela Hustá)

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci do ČESKÉHO GOODWILLU dozvěděli?

Budu upřímná – v první fázi jsem o Vašem projektu neměla žádné informace, neměla jsem čas ani chuť psát pracovní a už vůbec ne osobní věci z mého života někomu cizímu. Poté jsem si ale přečetla těch pár vět, které o mně napsala moje sestřička Lenka Kopcová. Pokud ona v sobě našla chuť a odvahu napsat něco tak mile přehnaného, je mou povinností ji v tom nenechat samotnou, to se přece nedělá :-).

Proč jste se rozhodli Vaši nominaci do projektu ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Myslím, že v současném prostředí plném negativních zpráv je nezbytné a nadmíru užitečné informovat o všem pozitivním, co nás obklopuje. Společně s mými zaměstnanci se snažíme nabízet zdravotní péči na maximální možné úrovni a pozitivní hodnocení na serverech, příliv nových pacientů, nulová fluktuace zaměstnanců i dlouhodobé vztahy s obchodními partnery ze soukromé i státní sféry jednoznačně potvrzují, že se nám naše dílo daří. A tak si myslím, že i přes pesimistickou náladu v naší společnosti, anebo právě pro ni, je užitečné poslat do světa zprávu, že poctivá práce stále růže přináší, i když je to velká dřina.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Nemyslím, že je tato otázka formulována pro tuto příležitost zcela přesně, já se přece v práci nerozhoduji, že teď projevím dobrou vůli a to takovou nebo onakou formou. Pokud by otázka zněla, kdy mám nejlepší pocit z vykonané práce, pak mohu odpovědět poměrně přesně. Jsem lékař, a tak největší zadostiučinění pociťuji v situacích, kdy jsem pomohla pacientovi nad rámec jeho očekávání. Lidé k nám přicházejí vždy s potřebou vyřešit nějaký problém a je jen na nás, jak ochotně, zodpovědně a intenzivně budeme jejich situaci řešit. Vždy se snažím pomáhat pacientům na svých 100%, dívat se na jejich problém komplexně, nejen z hlediska očního lékaře.  Velmi často tak konám i za cenu osobního času a zvýšených finančních nákladů ambulance. Pamatuji si na případ pacienta, který byl slepý na jedno oko pro infarkt zrakového nervu. Je to opravdu velmi výjimečné, ale po 15 letech mi brzy ráno volal jeho syn, že otec náhle oslepl i na druhé oko. Byl prodloužený víkend, nikdo z předních chirurgů nesloužil. Protelefonovala jsem sice několik tisíc korun, ale tento pacient byl nakonec úspěšně odoperován v zahraničí a je doposud plně soběstačný… Po mých zaměstnancích vyžaduji bezpodmínečně stejný přístup, jejich jen vysoká odbornost bez trpělivého a vstřícného přístupu k pacientovi mi nestačí. Je-li toto projev mé každodenní dobré vůle – dávat více, než pacient čeká, pak je to zároveň odpověď na Vaši otázku.

Důvod nominace

S MUDr. Hustou spolupracuji již 13 let, jsem u ní zaměstnaná jako zdravotní sestra. Paní doktorky si nesmírně vážím nejen pro její lidský přístup, ale především pro její nevyčerpatelnou radost z práce a nasazení, kterého je schopna pro své pacienty i pro nás zaměstnance. Za celých 13 let jsem jedinkrát nedostala pozdě výplatu, dokonce si pamatuji, že když byla MUDr. Hustá na zahraničním kongresu a VZP jí neposlala pravidelnou platbu, přišla nám zaměstnancům mzda z jejího osobního účtu. Neznám lékaře, který by pro své pacienty dělal tolik nadstandardních věcí ve volném čase a bezplatně. Vytváří již léta svým zaměstnancům i pacientům prostředí, v němž je nám všem dobře. Navzdory velkým osobním problémům, které řešila a řeší, jsme toto nikdy v práci nepocítili. Neprovádí sice unikátní operace, které vstupují do dějin, ale svou povahou, znalostmi a přístupem je jedinečná. Jsem velmi pyšná, že pracuji v její firmě.

Nominační kategorie

Partner
Mecenáš

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů