12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

LORIKA CZ s.r.o. – PAN MIROSLAV KRIŠTOF

PAN MIROSLAV KRIŠTOF

Ročník 2015

Představení nominované firmy

LORIKA CZ je ryze česká rodinná firma, která již od roku 1993 zajišťuje služby hygienického servisu. Sídlo společnosti je v Olomouci, pobočky má v Teplicích v Čechách a v Náchodě a síť regionálních obchodních zástupců pokrývající celou ČR. V roce 1995 byla založena česko-slovenská společnost LORIKA Slovakia, která na Slovensku zajištuje obdobné služby a servis jako LORIKA CZ v ČR.

Firma nabízí široký sortiment produktů personální a průmyslové hygieny především pro automobilový, elektrotechnický a potravinářský průmysl. Hlavními produkty jsou utěrky, rohože, pracovní židle, ochranné pomůcky a rukavice. Společnost rovněž nabízí širokou škálu dávkovacích systémů a náplní pro kanceláře, obchodní centra, restaurace, domovy důchodců, školy, lázně, nemocnice a mnohá další zařízení. Stále více produktů je vyráběno a dodáváno pod privátní značkou ARIOSO®.  Mezi novější projekty pak patří vonný program a dodávky a vývoj pokladních systémů pro restaurace, hotely a obchody. Součástí aktivit je provozování vlastního fastfoodu pod značkou ARKTIC®.

Firma vlastní moderní logistický areál, který umožňuje dostatečnou zásobu produktů pro pravidelné dodávky po celé České republice, podle potřeby i do 24 hodin.

Nedílnou součástí činností firmy je i podpora charitativních a misijních projektů a organizací, mezi které patří především dětský domov v Nepálu, nadace Mezinárodní potřeby, Likvidace lepry a Operace Mobilizace.

Firma sídlí v Olomouckém kraji

Neříkej si v srdci: "Tohoto blahobytu jsem se domohl svou silou a zdatností svých rukou." Pamatuj na Hospodina, svého Boha, neboť k nabytí blahobytu ti dává sílu on, aby utvrdil svou smlouvu, kterou přísahal tvým otcům, jak tomu je dnes. Dt 8,17-18

Mapa
Firma sídlí v Olomouckém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Miroslav Krištof, jednatel společnosti LORIKA CZ

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL dozvěděl?

Bylo to pro mě velké překvapení, nebyl jsem nikdy nominován.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Vážím si toho, že jsem byl takovým hezkým způsobem nominován. Rovněž vnímám zviditelnění firmy jako určitý způsob poděkování mnoha lidem za jejich dobrou práci. Zvláštní poděkování patří mojí manželce, která mě podporuje a spolupracuje se mnou prakticky od vzniku firmy.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

1. Snaha pomoci potřebným.  2. Ukázat, že jako firma jsme spolehlivým a důvěryhodným partnerem.

Důvod nominace

Nominovat našeho pana generálního ředitele a jednatele firmy jsem měla už mnohem dříve. Myslím, že dobrosrdeční a féroví lidé jako je on, by měli být oceňováni každý den. Miroslav je úspěšný podnikatel, přestože je poctivý, což se v dnešní době příliš nenosí. Se svými obchodními partnery, zaměstnanci i zákazníky jedná na rovinu. Mluví pravdu, i když je to těžké, občas nepříjemné a ne vždy pochopeno. Svoji firmu vybudoval na zelené louce - začínal jako skladník, ředitel a obchodní zástupce v jedné osobě. Díky své píli, pracovitosti, skvělým nápadům a talentu obchodovat a jednat s lidmi, vytvořil stabilní podnik, do kterého se postupem času zapojila celá Miroslavova blízká rodina.

Krása finančního zabezpečení není v možnosti koupit si velký dům, nové auto, luxusní dovolenou nebo šperky, ale ve svobodě plnit si své sny. Miroslavův největší sen je postavit domov pro děti z horských vesnic v Nepálu. Proto každý rok odjíždí se svojí ženou do Káthmándú, aby zde organizoval kemp pro děti a přátele, kteří se o ně starají. Jsou jeho druhou, nepálskou rodinou.

Vážím si Miroslava, protože je hodný a férový člověk. Obdivuji ho, protože dokázal v životě věci, o kterých se mnozí bojí i snít…

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů