12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Liebherr-Stavební stroje CZ s.r.o. – PAN JAROSLAV MORAVEC A PAN VALDEMAR MATUŠKA

Ročník 2015

Představení nominované firmy

Společnost Liebherr-Stavební stroje CZ s.r.o. je oficiálním zástupcem firemní skupiny Liebherr v České republice v oblasti stavebních strojů a věžových jeřábů. Byla založena v roce 1999 s cílem poskytovat podporu obchodním partnerům, jako 100% dceřiná společnost firmy Liebherr-Werk-Bischofshofen GmbH se sídlem v Bischofshofenu, Rakousko.

Začátkem roku 2002 byla společnost Liebherr-Stavební stroje CZ s. r. o. pro trh v České republice pověřena generálním zastoupením stavebních strojů a v roce 2009 zastoupením pro oblast věžových jeřábů. Došlo tak k rozšíření činností společnosti na prodej a pronájem nových i použitých strojů a věžových jeřábů a servis přímo od výrobce, který společnost nabízí jako jediná na českém trhu, s využitím nejmodernějších diagnostických a servisních zařízení. Všechny firemní činnosti jsou prováděny s cílem vyhovět požadavkům zákazníka v nejvyšší kvalitě Liebherr. Portfolio nabízených služeb bylo také rozšířeno o vydávání technických průkazů, schvalování strojů pro provoz a poradenská činnost v oblasti nasazení pozemních i průmyslových stavebních strojů.

Počet zaměstnanců, stejně tak jako množství nabízených služeb, neustále roste. V roce 1999 měla společnost pouze jednoho zaměstnance, o tři roky později 6 a v současnosti pro společnost pracuje již 74 zaměstnanců.

Firma sídlí v Jihomoravském kraji 

MOTTO PRO ROK 2015: „Buďme jiní, buďme sví, zákazník to ocení.“

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Jaroslav Moravec, prokurista společnosti LIEBHERR-STAVEBNÍ STROJE CZ

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL dozvěděl?

Překvapení, potěšení a závazek.

Překvapení z toho, že něco takového, jako je Český Goodwill, vůbec existuje a ještě větší překvapení z toho, že je nominována naše společnost.  

Potěšení nad tím, že způsob nominace není závislý na výši nějakého příspěvku či formální vyplnění žádosti, ale na základě skutečného lidského cítění.

Závazek vůči všem kolegům a kolegyním, kteří tuto nominaci provedli. Věřím v upřímnost slov, kterými vyjadřují své důvody rozhodnutí naši společnost nominovat, a právě tato vyjádření ve mně evokují závazek nepolevit v práci, kterou nejen pro ně, ale pro celou naši firmu odvádím.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Protože tato nominace vychází z nefalšované vůle lidí, kteří samotnou nominaci podali. Nefalšované myslím to, že zde nikdy nebyla sebemenší motivace z mé strany k takovému ani jinému podobnému kroku. Nominaci navrhli kolegové s nějakým cílem a přáním a já je nechci svým odmítnutím zklamat.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Věnuji svůj čas věcem a lidem, kteří potřebují mou přítomnost, kteří chtějí slyšet můj názor nebo potřebují cítit, že se skutečně zajímám o jejich potřeby. Čas je to co si na naší pomyslné délce životní svíčky nikterak nepřikoupíme a proto je z mého pohledu věnování času víc než darování hmotných statků. Přičemž musím zdůraznit, že tím v žádném případě nezlehčuji sílu jakékoliv formy charitativních příspěvků neboť se sám pravidelně do některých zapojuji.

 

Odpovídá Valdemar Matuška, prokurista společnosti LIEBHERR-STAVEBNÍ STROJE CZ

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL dozvěděl?

O nominaci jsem se dozvěděl od kolegy J. Moravce, který byl kontaktován vaší společností a informován o tom, že některý zaměstnanec/ci, kteří však chtějí zůstat v anonymitě, nás chtějí nominovat do projektu ČESKÝ GOODWILL.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Přiznám se, že jsem nominaci nejprve přijmout nechtěl, a to zejména z mé povědomosti o tom, jaké společnosti a osobnosti se ucházejí nebo by měly ucházet… a to zejména české firmy produkující české výrobky a konající navíc společensky a sociálně prospěšnou podnikatelskou činnost pro společnost, byť se jedná o business. Nominace byla tedy překvapením a také rozpaky.

Přijmout nominaci jsme se nakonec s kolegou J. Moravcem rozhodli z důvodu jakési morální zodpovědnosti vůči zaměstnanci/cům, kteří nás nominovali a vlastně vůči všem ve firmě. Už jen ta nominace je pro nás obrovská odměna za způsob a, trošku nadneseně řeknu, filosofii naší práce. A pokud to jsou schopni i takto vyjádřit, tak je to pro nás značná motivace do další společné práce s našimi kolegy v celé firmě. To je přeci velký důvod, ne?

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Promiňte, avšak myslím si, že by měl na tuto otázku spíše odpovědět ten, kdo nás nominoval…

Já si vlastně nejsem vědom nějaké významné dobré vůle. Navíc ta a třeba určitá sociálnost či přemíra empatie se v dnešním businessu a managementu nenosí a prostě to vše nejsou úplně správné nástroje.

Já bych to definoval tak, že se v každodenní práci při dosahování výsledků a nelehkých cílů snažíme zachovat lidskou tvář a pochopení při práci s kolegy a vytvářet týmovou práci, kde každý jeden, který chce spoluvytvářet ty výsledky, je důležitý a záleží nám na něm…

No vidíte, stejně mi to zní jako klišé. Avšak je to tak.

Ještě však musím dodat, že tedy ta dobrá vůle se však neslučuje s tzv. traviči v kolektivu. Ti u nás nemají místo. A samozřejmě chceme a vážíme si kolegů, kteří táhnou společně s ostatními naši káru / firmu, ne těch, co by se jen rádi vezli….

Důvod nominace

Naše společnost je členem korporátní skupiny Liebherr. Máme nastavená pravidla odpovídající dalším členům korporace. A přesto se naše vedení snaží o velice individuální a odlišný přístup k zaměstnancům. V době kdy ostatní společnosti se stejným zaměřením na trhu hromadně propouštěli zaměstnance a zeštíhlovaly provoz, se naše vedení \\\\\\\"pralo\\\\\\\" o udržení všech pracovních míst a nezavedení tak \\\\\\\"populárního\\\\\\\" zeštíhlujícího opatření snížení mezd. Naopak v minulých letech, i přes citelnou krizi v našem oboru, dokázali zavést a před korporací obhájit značné rozšíření firemních benefitů. A dalších motivačních složek mezd.

Žádný návrh vznesený jakýmkoliv zaměstnancem nikdy nezapadne. Vždy se mu vedení společnosti věnuje a ke stejnému přístupu naši prokuristé vedou i své manažery. Zavedli se hodnotící pohovory, které se vedou ve velice příjemné atmosféře, podměty vzešlé z těchto pohovorů jsou opět zpracovávány. Za dobu své pracovní kariéry (mimo Liebherr 8 let) jsem nikdy nezažila žádnou společnost, firmu, nebo majitele, který by se takto věnoval svým zaměstnancům a tomu aby byli jeho zaměstnanci spokojení (samotný pojem zaměstnanci se u nás nepoužívá - všichni jsme kolegové!). Což navazuje na příjemnou atmosféru v každém oddělení a výborný pracovní tým, kde se jakýkoliv problém dá vyřešit ve velice konstruktivním duchu. Každý zaměstnanec u nás může mít zásluhu na zavedení jakéhokoliv procesu, či vylepšení i když se toto primárně netýká jeho pole působnosti.

Při současném počtu 74 zaměstnanců můžu říct, že jsme opravdu rodinná firma, ačkoliv rodinní příslušníci zde převážně nepracují, i když i toto se poslední dobou u nás stává trendem (otec, syn, bratr). Což je možná další prokazující fakt, že jsme firmou která má doporučení svých vlastních zaměstnanců. Samozřejmostí je, že od každého zaměstnance je vyžadováno 100% nasazení, loajalita a odbornost, kterou rovněž vedení podporuje a zvyšuje na základě přání a dohody každého jedince. To vše je zásluhou našeho vedení pana Jaroslava Moravce a Valdemara Matušky, kteří nás učí, že každý jeden z nás je důležitou součástí týmu, že každý máme odpovědnost mnohem větší, než se na první pohled zdá a že každý z nás má na něco \\\\\\\"talent\\\\\\\" a jak jej využít nejen pro dobro naší společnosti, ale i nás samotných.

Což si myslím není úplně standardním přístupem ředitelů společnosti. Tento přístup se samozřejmě zrcadlí i na postoji k zákazníkům.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů