12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

KOLOVRAT, ČM spol. s r.o. – PAN VLADIMÍR VANCL

Ročník 2015

Představení nominované firmy

KOLOVRAT ČM je česká firma založená v roce 1992, která se zabývá výrobou stylových potahových a dekoračních látek z období renesance, baroka a rokoka, empiru, secese, a dalších. Vyrábí též repliky historických tkanin s desítkami historických vzorů, které pocházejí z muzejních a jiných sbírek, a ke všem z nich vlastní příslušná reprodukční práva. Díky tomu se za dobu své existence podílela na obnově řady historických památek, např. Kaisersteinský palác v Praze, Zámek Jemniště, Zámek Rychnov nad Kněžnou, Zámek Jindřichův Hradec pracovala též pro Parlament ČR a mnoho dalších.

Kromě replik historických tkanin obsahuje kolekce KOLOVRAT ČM další desítky vlastních stylizovaných vzorů. Podle dobových vyobrazení mohou zhotovit stylově zdobené závěsy, tapety, baldachýny, přehozy, ubrusy a čalounění. V rámci zakázkové výroby dodávají také vzory na přání, záclony a zatemněné podšívky, zhotovují stylové textilní dekorace, potahové tkaniny a dekorační látky (i nehořlavé), banketní sukně a jiný bytový textil.

Firma dále rozvíjí svou dlouholetou tradici ve výrobě žakárských tkanin ve vlastní továrně v Chýnově u Tábora. Látky vyváží po Evropě, ale také například do Japonska, Austrálie.

Jednatel a majitel společnosti Vladimír Vancl navíc ještě působí jako předseda hudebního spolku Komorní orchestr Bolech Města Tábor. Je to dobrovolný občanský spolek sdružující aktivní hráče na hudební nástroje na Táborsku. Byl založen v roce 1877 otcem známého českého hudebního skladatele, světového dirigenta a violisty slavného Českého kvarteta Oskara Nedbala Dr. Karlem Nedbalem. Název BOLECH získal později podle klavíristy a dlouholetého dirigenta orchestru Františka Bolecha, jinak profesora táborské zemědělské akademie a také osobního přítele Antonína Dvořáka.

Firma sídlí v Jihočeském kraji

Vyrábějme hezké látky v soudržném týmu šikovných lidí a prodávejme je se slušnou obchodní kulturou.  

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Vladimír Vancl, majitel společnosti Kolovrat ČM

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL dozvěděl?

Přítelkyně mě zase překvapila.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Projekt zábavným způsobem podporuje známost českých firem, které to v záplavě dováženého nezřídka pro svoji mizernou kvalitu bezcenného zboží potřebují.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Jsou to dvě věci. Podpora divadel, divadelních a jiných spolků. Organizování benefičních a děkovných koncertů orchestru Bolech.

Důvod nominace

Ing. Vladimír Vancl je vystudovaný jaderný fyzik, který se až do roku 1991 živil jako inspektor jaderné bezpečnosti. Podílel se na tvorbě první verze atomového zákona. Ze svého oboru však odešel k mnohem odlišnému a pro většinu lidí neperspektivnímu a odsouzenému k zániku, a sice k výrobě textilu. V roce 1992 koupil v rámci velké privatizace chýnovský závod státního podniku Dekora. Tradice textilnictví se v jeho rodině traduje, už jeho dědeček a otec pracovali v textilním průmyslu.

Jsme v době, kdy je celý svět zahlcen levnými textiliemi, naše firma KOLOVRAT ČM, s. r. o. vyrábí stylový dekorativní a potahový textil. Naše zboží je v mnoha ohledech unikátní a specifické, vyrábíme žakárové tkaniny.

Pracujeme pro Národní památkový ústav a některé další státní instituce, naše textilie jsou však i na soukromých zámcích či venkovských sídlech, v secesních bytech, rezidencích, nebo také ve filmu.

Nominace k firmě KOLOVRAT - firma s dlouholetou tradicí ve výrobě žakárských tkanin; unikátní a specifické zboží; kolekce moderní až po klasické, či historické; dobré zacházení se zaměstnanci a dodavateli; udržení textilní výroby v ČR; podpořil Vyšší oděvní školu Praha, Jihočeské divadlo, občanské sdružení Teatro alla Moda a mnoho dalších spolků, které z našich tkanin zhotovují divadelní kostýmy a dekorace; podporuje komorní orchestr BOLECH a jeho prostřednictvím pořádá benefiční a děkovné koncerty.

Nominační kategorie

Tradice
Mecenáš

Nominoval/a:

přítel(kyně)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů