12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Dvůr Pecínov s. r.o. – PAN IVO NEVŘELA

Ročník 2014

Představení nominované firmy

Společnost Dvůr Pecínov provozuje stejnojmenný malebný venkovský hotel na Benešovsku v krásné přírodě s restaurací, terasou, konferenčním sálem a bohatým sportovním vyžitím tenis, bazén a koně.

Historie areálu sahá až do 15. století. Někdejší poplužný panský dvůr, který býval v majetku líšeňské vrchnosti, dosud připomíná vysoká budova velkého špýcharu z r. 1732. Na konci feudální doby tu byla ještě cihelna a blízko lesa ovčín. Někde v jeho místech stávala původně rytířská tvrz. Místo se pod jménem Peclinov poprvé připomíná v r. 1407.

Areál v současné době nabízí široké možnosti využití, kdy je denně otevřena všem milovníkům dobrého jídla restaurace s pestrou nabídkou tradičních domácích pokrmů, jejímž šéfkuchařem je skvělý Martin Havel, šampion mnoha evropských kulinářských soutěží, působící ve vyhlášených restauracích, který absolvoval stáže v Evropě, Asii či Americe a zastával pozici šéfkuchaře ve velkých tuzemských hotelech a je mimo jiné i držitelem zlatého řádu Magdaleny Dobromily Rettigové.

Vedle vynikající kuchyně a tradičního plzeňského piva návštěvníci Dvora Pecínov mají možnost ubytování ve stylových pokojích zařízených ve viktoriánském stylu, či ve vkusně vybavených bezbariérových pokojích určených zejména rodinám s dětmi.

Největším lákadlem je zdejší farma známá úspěšným chovem koní, v posledních letech se jedná zejména chov koně fríského, který se vyznačuje svou mírnou povahou. Více jak 60 hektarů vlastních pastvin v nádherné, panenské přírodě je zdrojem jednak kvalitního sena pro koně, ale  i místem pro nadstandardní výběhy koní či nezapomenutelné vyjížďky na koni do okolní přírody Pecínovských hor.

Dvůr Pecínov by se chtěl stát místem setkávání milovníků koní, na které čeká vysoký standard služeb umocněný navíc krásnou přírodou Pecínovských hor. Areál vedle toho nabízí i další bohaté sportovní a kulturní aktivity pro firemní i privátní klientelu.

Dvůr Pecínov se nachází v okrese Benešov, Středočeský kraj

 

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá pan Ivo Nevřela, jednatel společnosti Dvůr Pecínov s. r.o.

Jaké byly Vaše pocity, když jste se o Vaší nominaci do ČESKÉHO GOODWILLU dozvěděl?

Potěšilo nás to a bereme to jako ocenění dosud odvedené práce spojené se znovuotevřením areálu veřejnosti, nicméně jsme si vědomi, že je před námi ještě velký kus práce s cílem naplnit vize, které jsme si při zahájení činnosti dali.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci do projektu ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Jedním z důvodů je i snaha o maximální marketingovou propagaci Dvora Pecínov a usnadnění jeho znovuobjevení širokou veřejností jak v regionu, tak i napříč republikou.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Chceme se zapojovat do smysluplných a transparentních projektů pomáhajícím různě znevýhodněným kategoriím občanů se zaměřením převážně na děti.

Důvod nominace

Za snahu o znovuoživení slavné historie statku Pecinov, který se pyšní bohatou tradicí chovu koní plemene český teplokrevník, za vybudování nových pracovních míst a rozvoj moderní eko-farmy.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů