12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Občanské sdružení Svatý Jan – paní Dana Chmelová

Ročník 2014

Představení nominované firmy

Občanské sdružení Svatý Jan založilo v roce 2013 projekt Pro lepší svět s cílem propojit aktivní lidi na regionální úrovni. Vytvořit prostor a platformu pro setkávání a spojit zajímavé regionální podnikatele s lidmi, kteří v regionu pracují i tráví volný čas. Zviditelnit zajímavé regionální projekty a osobnosti.

V roce 2013 sdružení zorganizovalo pilotní projekt v oblasti Sedlčanska. Součástí tohoto programu byly volnočasové aktivity pro děti, dospělé i seniory. Spolupráce s místní střední školou a workshop na téma Aktivní občan. Do akce byli zapojeni i místní spolky a  sportovní organizace.

Formou osvěty i cíleného věrnostního programu se sdružení prostřednictvím projektu Pro lepší svět snaží podpořit myšlenku, aby místní obyvatelé více nakupovali ve svém okolí, u svých regionálních obchodníků i farmářů. Tím, že utratí více peněz  u těchto místních podnikatelů, podpoří jejich podnikání a ovlivní tak i další ekonomické i sociální ukazatele v regionu.

Občanské sdružení Svatý Jan otevírá dne 1. 9. 2014 v Sedlčanech první charitativní obchůdek, jehož provoz budou zajišťovat studenti z místní střední školy. Do obchůdku mohou místní občané nosit nepotřebné věci, které ještě slouží a je škoda je likvidovat. Tyto předměty budou za symbolickou cenu prodávány a z výtěžku se podpoří školní projekt.

Vize Občanského sdružení Svatý Jan je postupně otevírat další regiony v České republice a přispět tímto způsobem k větší podpoře regionálního podnikání a omezit únik peněz mimo region.

Charitativní obchůdek spolku Občanské sdružení Svatý Jan naleznete v Sedlčanech, Středočeský kraj

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá paní Dana Chmelová, předsedkyně spolku a autorka projektu Pro lepší svět

Jaké byly Vaše pocity, když jste se o Vaší nominaci do ČESKÉHO GOODWILLU dozvěděli?

„Pozitivní překvapení.“

Proč jste se rozhodli Vaši nominaci do projektu ČESKÝ GOODWILL přijmout?

„Zviditelnit tento projekt a setkat se s dalšími zajímavými autory jiných projektů.“

Důvod nominace

Inovativní přístup k řešení podpory regionální spolupráce a vzájemné komunikace.

Nominační kategorie

Tradice
Inovace

Nominoval/a:

rodinný příslušník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů