11. ročník ocenění pro firmy, kterých si lidé váží

Zvolte OSOBNOST Český Goodwill 2023

Hlasujte

Matějovský a.s.

Zdeněk Matějovský

Ročník 2022

Představení nominované firmy

Akciová společnost Matějovský je výrobcem tradiční české značky ložního povlečení a bytového textilu. Firmu Matějovský - povlečení založil Zdeněk Matějovský hned po revoluci, v roce 1990, když se svou rodinou doma na koleni ušil první cíchu. Ložní povlečení nejprve prodávali jen v blízkém okolí, přelom nastal po úspěšném kontraktu s obchodním domem Máj. Od tohoto okamžiku se firma začala rychle rozvíjet. Dnes společnost Matějovský svůj sortiment prodává nejen v Česku a na Slovensku, ale také v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku či Slovinsku.

Stěžejním produktem je i dnes ložní povlečení s širokou nabídkou materiálů, rozměrů a originálních vzorů. Neustále se však sortiment rozrůstá o další textil do domácnosti – od utěrek, ručníků a osušek, přes prostírání, deky a plédy, až po dekorační závěsy a záclony nebo obrazy. Při výrobě je kladen důraz na kvalitu a stále více i na ochranu životního prostředí a využití přírodních surovin. To umožňují nejnovější výrobní postupy a technologické vybavení firmy. 

Značka Matějovský je zárukou kvality a udává směr v trendech moderního bydlení. Pod záštitou silného brandu navazuje společnost úspěšné spolupráce s renomovanými návrháři, umělci a vlastníky licencí, díky čemuž vznikají stále nové autorské kolekce. Zákazníci si tak mohou vybírat z energických vzorů uznávané módní návrhářky Blanky Matragi nebo uměleckých motivů od malířky Kateřiny Bohušíkové. Značnému úspěchu se těší také kolekce bytových doplňků s okouzlujícími kresbami Josefa Lady či s obrazy z díla Alfonse Muchy. 

Každý neúspěch tě nakopne k dalšímu úspěchu.

Mapa
Firma sídlí v Libereckém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné pozice?  

Dřina, úsilí a touha vybudovat úspěšnou firmu.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Není snadné vytvořit a udržet stabilní kolektiv, který potřebuje každá úspěšná firma.

Jaké máte další podnikatelské plány?

Nepolevit a posouvat firmu neustále kupředu. Zaměřujeme se nyní hodně na udržitelné materiály, ekologické výrobky a méně zátěžové obaly. To je jeden z hlavních směrů, kterým se chceme ubírat.

Odpovídal Zdeněk Matějovský, majitel společnosti

Důvod nominace

„Matějovský je něco jako luxusní obchod s obleky mezi textilem pro domácnost. Moderní, ekologické, kvalitní materiál i služby. Velmi oceňuji různé řady produktů, luxusní materiály i doprovodné služby (například zkrácení povlečení). Tuto společnost, která se věnuje tradičnímu řemeslu, pozoruji již dlouho a myslím, že za ty roky udělala velký pokrok. Proto si ji vážím a jako klient nominuji.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

Klient

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů