Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Samohyb s.r.o.

Michal Čížek

Ročník 2021

Představení nominované firmy

Samohyb je česká firma založená v roce 2014. Tvoří ji tým nadšenců do IT technologií, kteří své zkušenosti a vášeň pro technologie investují do vývoje a podpory aplikace GoodAccess. Jedná se o cloudovou službu, která umožňuje bezpečně se připojit k důležitým IT systémům kdykoli a odkudkoli. Vzdálený přístup řízený na základě identit GoodAccess využívají zákazníci po celém světě.

Více než 1000 firemních klientů z celého světa tak má přehled o tom, kdo a kdy přistupuje k důležitým systémům a aplikacím, monitorujte nežádoucí chování a přenosy dat. Může zablokovat přístup k nežádoucím nebo podezřelým doménám pomocí filtrování. GoodAccess pomáhá zjednodušit firemní síťovou infrastrukturu, snížit bezpečnostní riziko a zajistit soulad s předpisy GDPR, SOC2 nebo HIPAA.

Mladá firma z Ústí nad Labem vyniká také svou firemní kulturou, která je definována snahou vkládat přidanou lidskou hodnotu do všeho, co dělá. Snaží se o udržitelnou rovnováhu pro své kolegy, investory, zákazníky a obchodní partnery, ale i nejširší okolí firmy. Společně tvoří bezpečný prostor založený na vzájemné důvěře, naslouchání a otevřenosti. Autentičnost, vnitřní motivace a radost doplňují základní firemní hodnoty.

Naším posláním je být inspirativní firmou s přesahem.

Mapa
Firma sídlí v Ústeckém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Nejvíce mě naplňuje ta nekonečná možnost inspirovat se a zároveň být inspirací pro ostatní. Podnikání přináší mnoho výzev, před které je člověk postaven, a to vnímám jako úžasnou příležitost k osobnímu růstu a cestu ke zralejší bytosti i celkovému zrání lidské společnosti.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Jako největší překážku vnímám  strach v každém z nás. U něho končí mnoho úžasných projektů. Tady skvěle sedí Masarykova slova “nebát se a nekrást”.

Jaké te plány?

Stát se globální cybersecurity firmou s ambicemi jako AVAST nebo ESET.

Odpovídal Michal Čížek, spolumajitel společnosti

Důvod nominace

Michal Čížek (36) je CEO a majitel technologické firmy Samohyb z Ústí nad Labem, které se během dvou let podařilo vyvinout nástroj pomáhající firmám ve více než 120 zemích světa. Tento software se jmenuje GoodAccess a umožňuje zajistit bezpečný vzdálený přístup k datům a systémům. Odpovídá tak na aktuální potřebu, kdy společnosti čím dál častěji využívají nejen systémy ve vlastních datacentrech, ale i aplikace mimo svou kontrolu a potřebují, aby k nim zaměstnanci mohli bezpečně přistupovat a chránit se před kybernetickými riziky. Důvodem nominace však nejsou jen podnikatelské úspěchy. Podstatné je, že na své cestě Michal nese vizi vytvoření úspěšné české firmy s globálním dosahem, kde je ale na prvním místě respekt k potřebám lidí, co v ní pracují. Specifická firemní kultura GoodAccess je proto postavena na otevřenosti, vnitřní motivaci a lidskosti. Tento přístup, kdy chyby nejsou brány jako selhání, ale příležitost ke zlepšení, kdy si o home-office nemusíte říkat, kdy je podporována osobní svoboda v práci, je pro fungování firmy velmi zdravý a v měřítkách českých firem unikátní. Cenné je také to, že jako ústecký patriot chce Michal vytvořit firmu, která bude pro ostatní z regionu, a potažmo celé republiky inspirací. Vytváří místa se smysluplnou prací pro místní specialisty a absolventy v oboru IT, aby nadále nemuseli opouštět kraj kvůli lepšímu zaměstnání. To je v regionu, kde IT není nijak silným oborem velmi silným signálem pro ostatní “že to jde”.

Nominační kategorie

Made in Czechoslovakia

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů