Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

PROCESIA Zlín s.r.o. – PAN PETR ŠTĚPÁNÍK

Ročník 2014

Představení nominované firmy

Společnost PROCESIA Zlín s.r.o. je českou společností založenou v roce 2012, která se opírá o zásady sociálního podnikání. Středisko Úklidové služby PROCESIA poskytuje firmám i domácnostem úklidové služby na profesionální úrovni v regionu Zlínska.

PROCESIA ve svých řadách zaměstnává více než 40% pracovníků, kteří jsou určitým způsobem znevýhodněni na trhu práce, ať již se jedná o osoby zdravotně znevýhodněné, maminky na mateřské, lidi ve věku 50+ nebo např. ty, kterým hrozí pád do dluhové pasti. Pracovníci vnímají, že jsou součástí společnosti, a jako zaměstnanci mají také možnost zasahovat do jejího chodu.

Firma PROCESIA je typem sociálního podniku, který směřuje k finanční soběstačnosti bez závislosti na dotacích a k ekonomické prosperitě. Základní hodnoty a filozofie společnosti jsou obsaženy v jejím názvu:

PRO - Profesionální služba nabízená zákazníkům

CES - Cesta k cíli, kterého chce společnost dosáhnout

I – iniciativa, snaha a chuť se zlepšovat a být lepší

A – aktivita, určeno pouze pro osoby, co skutečně chtějí pro své zaměstnání a firmu něco dělat

Firma sídlí ve Zlíně, Zlínský kraj

"Umíme to lépe."

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá pan Petr Štěpáník, spolumajitel PROCESIA Zlín, s.r.o.

Jaké byly Vaše pocity, když jste se o Vaší nominaci do ČESKÉHO GOODWILLU dozvěděli?

„Velmi příjemné a potěšující."

Proč jste se rozhodli Vaši nominaci do projektu ČESKÝ GOODWILL přijmout?

„Bereme to jako další zajímavý způsob, jak dát vědět o naší společnosti.“

Důvod nominace

„PROCESIA Zlín s.r.o. je sociální firmou, která na Zlínsku pomáhá v uplatnění lidem znevýhodněným na trhu práce. Lidé tak přímo získávají práci, v úklidových službách. Díky tomu, že jejich práci znám, vím, že svou pomoc myslí vážně. Pozitivně hodnotím jejich ochotu lidi podpořit a dávat jim druhou šanci. Současně oceňuji, že v PROCESIA dokáží pracovníkům dát podporu a jisté mantinely tak, aby dokázali sami růst a získávali větší samostatnost.“

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

kamarád(ka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů