11. ročník ocenění pro firmy, kterých si lidé váží

Zvolte OSOBNOST Český Goodwill 2023

Hlasujte

RM GASTRO CZ s.r.o.

Jan Richter a Ladislav Mrkvička

Ročník 2021

Představení nominované firmy

RM Gastro je český výrobce a dodavatel profesionálního gastronomického zařízení. Na trhu působí od roku 1994, ale tradice sahá ještě hlouběji do historie. v roce 1892 založil Rudolf Heinz-Richter svou loutkářskou firmu. O tři desetiletí později začal Ladislav Mrkvička v Kralupech nad Vltavou šít boty. Obě firmy byly úspěšné a jejich rozvoj ukončilo až znárodnění po druhé světové válce.

Roku 1994 se sešli potomci obou podnikatelských rodů, Jan Richter a Ladislav Mrkvička, a založili RM Gastro. Vášeň loutkářů pro detail a poctivý fortel obuvníků se spojil a dal vzniknout výjimečným produktům, které dnes pomáhají modernizovat českou gastronomii.

Aktuálně má firma na 280 zaměstnanců a spokojené zákazníky ve více než 50 zemích světa. V roce 1998 RM Gastro otevřelo výrobní závod ve Veselí nad Lužnicí, který v roce 2017 prošel rozsáhlou rekonstrukcí a rozšířením na 7.700 m2. Obchodní pobočky má v Praze, na Slovensku a v Polsku.

RM Gastro vyrábí produkty značky RM a REDFOX, které nacházejí využití ve všech typech kuchyňských provozů, od rychlého občerstvení, přes pizzerie, bary, kavárny, cukrárny, restaurace, hotely, závodní a školní jídelny, až po výrobny jídla. Společnost má vlastní vývojové a inovativní centru a její objem produkce přesahuje 70 tisíc výrobků ročně.

V covidovém roce 2020 se RM Gastro soustředila na charitativní projekty, například dodávala jídlo do nemocnice Na Bulovce. Také na trh uvedla kuchyně v unikátním provedení monobloku a pro rok 2022 připravuje nové – velkokapacitní hranaté – kotle s automatickým odvzdušňovacím systémem, který optimalizuje automatické nastavení zařízení.

Pomáháme vytvářet lepší společnost.

Mapa
Firma sídlí v Jihočeském kraji

Důvod nominace

Společnost RM Gastro, založená v roce 1994 Janem Richterem a Ladislavem Mrkvičkou, je český výrobce a dodavatel profesionálního gastronomického zařízení. Dnes má 280 zaměstnanců, roční obrat přesahující 1 miliardu korun a spokojené zákazníky ve více než 50 zemích světa. Je to firma, ve které je pro majitele velkou inspirací Tomáš Baťa a kde slovo rozvoj a práce s lidmi a pro lidi, není jen frází, ale realitou. Oba na sobě neustále pracují a motivují zaměstnance ve firmě osobním příkladem. Jsou nároční nejen na lidi, ale hlavně na sebe, a hodnoty firmy, jako je odpovědnost, svoboda, slušnost a poctivost, opravdu žijí. V roce 2020 se firma RM Gastro zapojila do několika charitativních projektů.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

kouč, lektor

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů