12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

BANES, spol. s r.o.

Pavel Baloun

Ročník 2021

Představení nominované firmy

Společnost BANES na trhu působí od roku 1993 a dnes je s obratem 300 milionů korun ročně a více než 300 zákazníky převážně z Evropy předním hráčem v oboru přesné strojírenské výroby. Je významným dodavatelem v segmentu automotive, který tvoří přibližně třetinu objemu výroby. Dalšími důležitými segmenty jsou elektrotechnický a zdravotnický průmysl, hydraulika, elektrické ruční nářadí a v neposlední řadě zbrojní průmysl, který výrazně posiluje.

Firma se zaměřuje na složité, menší rotační díly s vysokou přidanou hodnotou a případným dalším opracováním jako je broušení hrotové i bezhroté, přesné soustružení zatvrda, honování, protahování či válcování závitů. Její specialitou je výroba třímetrových přesných trapézových tyčí jako polotovarů pro obrábění. BANES vlastní přes 100 CNC soustružnických strojů, jejichž stáří se průměrně pohybuje kolem 3,5 roku. Každý rok investuje více než dva miliony eur do nových technologií, přičemž v dlouhotočném soustružení patří firma mezi technologicky nevyspělejší evropské producenty.

Veškeré investice společnost pokrývá většinou z vlastních zdrojů a bez dotací z EU. Investice vedle strojového vybavení směřují také do výrobních areálů, které má firma v Soběslavi dva, a do zaměstnanců. Těch má BANES kolem 160 a poskytuje jim nadstandardní zaměstnanecké benefity. Nedílnou součástí filozofie společnosti je sport. Podporuje více než 20 sportovních klubů ve svém okolí a také kulturní a sociální projekty.

Nic není  tak složité, aby na to nestačil "selský rozum".

Mapa
Firma sídlí v Jihočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné pozice?

„Mladická nerozvážnost". Chtěl jsem sobě a „světu" ;-) dokázat, že  podnikat tak, aby všichni byli spokojeni, je možné. Odešel jsem z dobře placené funkce ve strojírenském podniku a založil si vlastní garážovou strojírenskou firmu.

Zbývá Vám čas na koníčky?

Práce se už se dávno stala součástí mého života, baví mne a naplňuje. Nerozlišuji tak čas v práci a jinde. Mnoho nápadů mne napadne právě mimo kancelář. Bydlím na vesnici, kde máme takovou malou farmu se spousty zvířat chovaných pro radost. Baví mne všechny zemědělské a lesácké práce, sekání, sušení sena, krmení zvířat, těžba a obnova lesa….. Mám  také rád sport, turistiku a cestování.

Kterou z Vašich vlastností podle Vás nese Vaše okolí s nejmenší libostí?

Když pohárek přeteče…, výbuch vzteku. Když se uklidním, omluvím se, sám na sobě to nemám rád.

Odpovídal Pavel Baloun, majitel společnosti

Důvod nominace

Neskutečně lidský a výborný zaměstnavatel.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů