Andělská aukce

Barbora Povišerová

Ročník 2019

Představení nominované firmy

Andělská aukce je charitativní projekt, který založila Martina Povišerová před 11 lety a její dcera Barbora jde v jejích šlépějích. V současné době se jedná o největší charitativní akci v Jihočeském kraji, která se koná každoročně v Českých Budějovicích.

Andělská aukce, při které se draží obrázky žáků z arteterapeutického ateliéru Arpida, v loňském 11. ročníku vynesla přes milion korun. Celkem už tímto způsobem centrum Arpida získalo více než 7 milionů korun, díky kterým mohou mít děti i dospělí kvalitní zázemí pod jednou střechou a vše, co potřebují.

Martina Povišerová působila před 11 lety jako marketingová manažerka jednoho obchodního centra. V té době spravovala centrum rakouská společnost, a jak je to u nich zvykem, chtěla mít v marketingovém plánu i charitativní akci. Dočetla se, že někde v Praze se dražil obraz pro Nadaci Olgy Havlové, a napadlo ji to zkusit zorganizovat. V té době ani netušila, že mají v Arpidě nějaký arteterapeutický ateliér a byla velmi překvapena, co ty děti dokážou. Vybrala deset obrázků a zkusila to ve velmi komorní atmosféře zorganizovat. O pár let později na pozici skončila, ale Andělská aukce šla s ní.

Každý podzim jsem byla svědkem toho, jak mamka prožívá přípravy. Od neskutečného stresu, zodpovědnosti až po výslednou radost. Nikdy to nedělala pro peníze, vždy jen z přesvědčení, že dělá správnou věc. Učila mě, že v životě jsou důležitější věci, než jsou peníze a že každý neměl tolik štěstí. Brala jsem jako samozřejmost, že musíme vždy v době příprav mamku v některých věcech omluvit a že večery tráví s Andělskou aukcí. Celé své dospívání jsem jí pomáhala více a více, až nadešel moment, kdy se mamka odstěhovala do zahraničí a uznala, že jsem připravena vést aukci já. Tehdy mi bylo 22 let a cítila jsem obrovskou zodpovědnost. Byla to pro mě ta největší životní škola, kterou mi mamka mohla dát. Dala mi důvěru, svěřila mi své takové třetí dítě a já při dalším ročníku vybrala více peněz než v tom předchozím.

V současné době se již naplno věnuji přípravě XII. ročníku, který se uskuteční opět v prosinci v Českých Budějovicích. Jednou z novinek však bude, že se nebude už jednat o jednodenní akci, ale o soubor charitativních akcí, které proběhnou měsíc před aukcí a Andělská aukce bude samotným vyvrcholením všeho.

Některé skutečnosti nedokážeme změnit, můžeme jim pouze pomoci.

Mapa
Firma sídlí v Jihočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné funkce?
Andělskou aukci vymyslela moje mamka a celých osm let ji organizovala. V naší rodině je tato akce symbolem adventu a vždy se tento předvánoční čas točil kolem organizace. Já se každý rok aktivně zapojovala a byla jsem přítomna na všech ročnících. Po osmém ročníku se mamka rozhodla, že je nejvyšší čas to předat někomu dalšímu. No a já se stala tou vyvolenou.

Čeho si nejvíc vážíte v obchodních vztazích?
Toho, že mě každý rok lidé kolem aukce přesvědčují o tom, že naše společnost ještě není tak zkažená, jak občas slýcháme z médií, ale naopak existuje spousta lidí, kterým není lhostejný osud jiných.

Jaké máte plány do budoucna?
V současné době rozjíždím dva své projekty, ale na jejich odtajnění je ještě čas. :-) Co se týče Andělské aukce, tak si nedokážu představit, že bych ji nedělala a že bych jednou měla oznamovat, že nebude. Takže to vypadá, že ji ještě několik ročníků čeká! :-)

Odpovídala Barbora Povišerová, organizátorka Andělské aukce

Důvod nominace

Jestli je někdo, kdo by si tuto cenu zasloužil, jsou to dámy Povišerovy. Martina Povišerová před 11 lety vymyslela charitativní akci s názvem Andělská aukce. Před 4 lety se rozhodla v této akci pokračovat její dcera, které bylo tenkrát pouhých 21 let. Za celých 11 let nevynechaly ani jeden ročník, vždy tomu obětovaly nesmírné množství energie, času a nervů, to vše bez nároku na honorář. V současné době je tato akce jedna z největších charitativních v České republice. V letošním roce se Barbora Povišerová chystá akci posunout ještě na vyšší úroveň a její plány jsou skutečně cílevědomé. V loňském ročníku se vydražilo přes 1 000 000 Kč.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

kamarád(ka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů