Český Goodwill představil svůj Etický kodex

24/11/2016

Včera byl slavnostně představen Etický kodex Český Goodwill, který je dalším klíčovým milníkem v rozvoji projektu Český Goodwill. Akce se konala v prostorách Žižkovské televizní věže za přítomnosti významných hostů z řad nominovaných, oceněných, partnerů a podporovatelů projektu.

Mlha, která v posledních dnech zahaluje většinu republiky, se v podvečerních hodinách rozestoupila, a hosté si tak mohli vychutnat exkluzivní pohled na osvětlenou noční Prahu. Slavnostnímu odhalení Etického kodexu předcházel proslov ředitele společnosti TÜV SÜD Czech Olega Spružiny, který nad Etickým kodexem Český Goodwill převzal patronát. Kodexu do vínku popřál krátký život, když vyjádřil přání, aby se hodnoty a principy v něm obsažené staly co nejdříve přirozenou součástí jednání všech společností a podnikatelů v osobním i profesním životě. "Zatím ale pociťuji, že se často firmy k sobě navzájem nechovají příliš přátelsky," uvedl Oleg Spružina.

Petr Hlavatý, zakládající partner skupiny HPCG, která ocenění Český Goodwill pořádá, si vypůjčil slova 33. amerického prezidenta Harryho S. Trumana: "Člověk, který je ze své podstaty čestný, nepotřebuje etický kodex. Stačí mu Desatero." Etický kodex Český Goodwill je také desaterem. V deseti bodech shrnuje základní hodnoty a principy jednání, které by měli dodržovat a sdílet všichni členové rodiny Český Goodwill.

Oleg Spružina (TÜV SÜD Czech) a Petr Hlavatý (HPCG) slavnostně odhalili Etický kodex Český Goodwill.

"Jedná se o vyjádření našich přání a očekávání, jak by se nositelé ocenění Český Goodwill měli chovat, aby i nadále rostla důvěra veřejnosti ve značku Český Goodwill a s ní i prestiž ocenění," vysvětlil Petr Hlavatý a zdůraznil přitom, že největším oceněním v rámci projektu Český Goodwill je již samotná nominace, které se firmě dostane od veřejnosti.

Etický kodex Český Goodwill, který vznikal od dubna letošního roku, bude 1. 12. uveřejněn na webových stránkách cesky-goodwill.cz, kde bude k dispozici k prostudování. Každý, kdo ke kodexu přistoupí, pak obdrží personifikovaný Certifikát o přistoupení. "Věřím, že to nebude dlouho trvat, než Etický kodex přijmou za svůj všichni členové rodiny Český Goodwill," uzavřel Petr Hlavatý.

Stejné hodnoty, které tvoří základní pilíře ocenění Český Goodwill, sdílí také Raiffeisenbank Premium Club, který se stal partnerem středeční akce, během níž byl představen Etický kodex Český Goodwill. Fotogalerii z akce naleznete již nyní na webu kpcg.club.

Zdroj: HPCG

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů