Prestižní ocenění Český Goodwill 2016 si včera počtvrté převzalo 16 vážených firem

21/10/2016

16 firem a institucí získalo dnes večer ocenění pro firmy, kterých si lidé váží, Český Goodwill 2016. Veřejnost vybírala ze 74 nominovaných firem, které postoupily do finále letošního 4. ročníku ocenění. V dvoraně Českého muzea hudby byla za účasti Jaroslavy Pokorné Jermanové, 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, a Oldřicha Lomeckého, starosty městské části Praha 1, předána prestižní ocenění. Organizátor, poradenská skupina HPCG, a partneři projektu věnovali oceněným firmám ceny v hodnotě přes 1.000.000 Kč pro další rozvoj jejich podnikání.

Na ocenění Český Goodwill 2016 bylo celkem přijato 111 platných nominací. Do finále postoupilo 74 firem, z nichž veřejnost volila Osobnost ČG 2016. Vítězkou s nejvyšším počtem hlasů (3973) se stala Michaela Bílá Čížková, jednatelka Happy Foto Česko. Na druhém místě se s 1113 hlasy umístila Petra Plemlová a její společnost unuodesign. Bronzovou příčku s 595 hlasy obsadili manželé Dana a Adam Jermanovi, majitelé firmy Bambutik.

Odborná porota dále rozhodla o vítězích v kategoriích Tradice (12 nominací), Inovace (30 nominací), Partner (27 nominací) a Mecenáš (5 nominací). V kategorii Tradice se na první příčce umístila společnost Madeta, stříbrnou příčku obsadila firma Dermacol a jako třetí porotu oslovil tradiční a poctivý přístup rodinného Pekařství Štěpán Kováč.

Kategorie Inovace patřila brněnské technologické firmě s globální působností Flowmon Networks, druhé místo porota přidělila světovému lídru v oboru modelářské příslušenství, společnosti EDUARD – Model Accessories, a bronz si odnesl jihočeský výrobce funkčního prádla MOIRA.

V kategorii Partner porotu nejvíce oslovil příběh novopacké společnosti ENIKA.CZ, na druhé příčce ocenila odpovědný přístup společnosti Advantage Consulting a třetím místem kategorii uzavřela středočeská firma JASA.

Jako Mecenáš Českého Goodwillu 2016 byl zvolen Jan Tuček ze spol. STEM/MARK za pro bono výzkumný projekt, ve kterém se STEM/MARK zaměřil na lidi v předdůchodovém a nastupujícím důchodovém věku a na vyvracení různých mýtů a stereotypů spojovaných se seniory. Ostatní místa nebyla letos udělena.

Mimo hlavní kategorie porota udělila zvláštní cenu organizacím EB Centrum ČR a DEBRA ČR, které se společným úsilím snaží ulehčit těžký úděl lidí s onemocněním zvaným ‚nemoc motýlích křídel‘.

Hlavní mediální partner Lagardere Active ČR ještě ocenil Valašském muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, které atraktivní a nezapomenutelnou formou představuje zvyky a tradice našich předků.

„Podnikatelský příběh každého z letošních finalistů je velmi inspirativní a volba těch nejlepších nebyla lehkým úkolem,“ řekla Lenka Hlavatá, managing partner HPCG. „Jsem přesvědčena, že veřejnost i porota nakonec zvolily správně a noví ocenění ponesou s hrdostí prestižní značku Český Goodwill,“ dodala Hlavatá. Mezi nominovanými byla téměř 1/3 žen podnikatelek a manažerek.

V průběhu slavnostního večera byl vydražen benefiční kalendář Český Goodwill 2017 s portréty oceněných podnikatelů a partnerů projektu z předešlých ročníků, jehož autorem je světoznámý výtvarník Jaromír 99. Výtěžek z dražby byl věnován nadačnímu fondu MA-MA Foundation na projekt Plňme přání.

Hosté navíc mohli po celý večer obdivovat zhmotnění „Českého Goodwillu“ - prototyp supersportovního českého automobilu Praga R1R, který dorazil před brány Českého muzea hudby po vlastní ose.

Záštity pro 4. ročník znovu poskytly Jaroslava Jermanová, 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP). Prestižní novinkou pro rok 2016 je záštita, kterou nad oceněním převzala Mezinárodní obchodní komora a Světová federace obchodních komor se sídlem v Paříži. Záštitu nad slavnostním galavečerem Český Goodwill převzal také starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký. Ocenění Český Goodwill mimo jiné podporuje platforma společensky odpovědných firem Business Leaders Forum. Pořadatelem je tradičně česká poradenská skupina HPCG. Nad transparentním průběhem dohlíží TÜV SÜD Czech.

Hlavními mediálními partnery jsou multimediální projekt ZET skupiny Lagardère a Regionální Deník. Projekt rovněž mediálně podpořily vydavatelství Economia, magazín Trade News a Český rozhlas Region. Partnery ocenění Český Goodwill 2016 byly společnosti Pojišťovna VZP, a. s., X Production Digital, Bisnode, Privatbanka, Autotechnologi a nadační fond MA-MA Foundation s projektem Plňme přání.

Tisková zpráva ke stažení ve formátu PDF.

Zdroj: HPCG

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů