"Neziskovky" hrají ve společnosti důležitou roli

29/10/2015

V občanské společnosti mají neziskové organizace nezastupitelnou úlohu v nejrůznějších oblastech, kde se nedostává pozornosti nebo z jiných důvodů selhává role státu. Lidé si tuto skutečnost velmi dobře uvědomují, o čemž svědčí také každoroční nominace na ocenění Český Goodwill.

Český Goodwill je ocenění pro firmy, kterých si lidé váží. Firma přitom označuje obecně název společnoti, at již ziskové či neziskové, nejen pouze společnost akciovou nebo s ručením omezeným. A nominující veřejnost toto velmi dobře vnímá.

Dosud se projektu Český Goodwill zúčastnilo na 140 subjektů, z toho přibližně 15 % představují neziskové organizace. Nezůstává však pouze u nominací, o čemž svědčí právě ukončený třetí ročník ocenění. V kategorii PARTNER letos udělila porota prvenství zdravotnímu ústavu Cesta Domů. Zvítězila tak organizace, která prostřednictvím služeb mobilního hospice umožňuje pečování o nevyléčitelně nemocné. Porota letos udělala rovněž zvláštní cenu Asociaci neúplných rodin, občanskému sdružení, jehož cílem je zlepšit situaci samoživitelů a samoživitelek i dětí žijícíh v neúplných rodinách.

Celý článek si můžete přečíst ve zvláštní příloze regionálních Deníků - ke stažení zde (pdf).

Zdroj: Český Goodwill

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů