Český Goodwill 2015 zná vítěze!

16/10/2015

Včera večer proběhlo v Tereziánském sále Břevnovského kláštera již třetí slavnostní vyhlášení výsledků prestižního ocenění pro firmy, kterých si lidé váží, Český Goodwill 2015. Letošní ročník byl v mnoha ohledech rekordní. Rekord padl jak v počtu nominovaných společností, v účasti na samotném slavnostním galavečeru i v hodnotě cen pro oceněné, která letos překonala hranici 750.000 Kč. Navíc se podařilo díky štědrým dražitelům vydražit úžasných 50.000 Kč pro Nadační Fond Tomáše Berdycha.

Tak jako každý rok se udělovaly ceny v 5 hlavních kategoriích. Kategorie veřejnosti poprvé v historii ocenění vyhrál muž, Václav Kádner, majitel společnosti Lesoservis (1212 hlasů). Na druhém místě se těsně umístila Karolina Tomascová, spolumajitelka obchodu se spodním prádlem Správná podprsenka (1158 hlasů). Vavřínovou trojici na bronzové pozici doplnila Bohuslava Šenkýřová (754 hlasů), zakladatelka Společenství škol a rektorka první soukromé univerzity v České republice Vysoké školy finanční a správní.

Odborná porota letos opět rozhodovala o ocenění v kategoriích Tradice, Inovace, Partner a Mecenáš. Titul v kategorii TRADICE získala Zuzana Ceralová Petrofová, jednatelka společnosti PETROF, na stříbrné pozici se umístil Martin Hrach, jednatel tradiční potravinářské firmy RUPA, a bronzovou příčku získal Antonín Hlinský, řezník-uzenář a pokračovatel rodu řezníků s historií od roku 1918.

V kategorii INOVACE porotu nejvíce oslovil nápad spol. ISNO IT, která přináší efektivní způsob nakládání s komunálním odpadem. Následovaly je inovace technologické společnosti RCP Praha. Na bronzovém místě skončil nápad Richarda Galoviče, jednatele firmy FAVORIT CZECHOSLOVAKIA, na obnovu kdysi slavné značky za využití náročných technologických řešení odpovídajících dnešním požadavkům moderního zákazníka.

Specifická kategorie PARTNER letos patřila zdravotnímu ústavu Cesta Domů, jehož ředitel Marek Uhlíř byl oceněn za dlouhodobý celospolečenský přínos v oblasti péče o nevyléčitelně nemocné a umírající prostřednictvím mobilního hospice. Porotu dále oslovil příběh Simony Havlové, zakladatelky firmy Tadeáškovy jesličky, a na třetím místě ocenila odpovědný a vstřícný přístup vedení společnosti LIEBHERR-STAVEBNÍ STROJE CZ.

V kategorii Mecenáš se na zlaté příčce umístil Kvido Štěpánek, jednatel spol. Isolit-Bravo, za trvalou podporu svého okolí a pomoc potřebným v ČR i zahraničí. Stříbrnou cenu obdržel Miroslav Krištof, jednatel společnosti Lorika, která rovněž dlouhodobě pomáhá potřebným. Na bronzové pozici se umístila firma KOLOVRAT, ČM, jejíž majitel Vladimír Vancl je rovněž podporovatelem umění, tradic a dalších prospěšných aktivit v Jihočeském kraji.

Porota letos ještě udělila zvláštní cenu za celospolečenský přínos Asociace neúplných rodin, kterou převzala její předsedkyně paní Lucie Asenová. Pořadatel ocenění, poradenská skupina HPCG, se rozhodl udělit zvláštní cenu vinařství SPIELBERG CZ za propagaci kvalitních českých vín a tradic v ČR i zahraničí. Partner ocenění spol. Regie Radio Music udělila zvláštní cenu Davidu Kratochvílovi, předsedovi řídící rady neziskového zájmového sdružení CzechInno.

Slavnostní večer se konal v úchvatných prostorách nejstaršího českého mužského kláštera na pražském Břevnově za účasti významných hostů vč. převora pana Prokopa Siostrzoneka. Atmosféru ještě umocnilo vystoupení Žesťového kvinteta Hudby Hradní stráže a Policie České republiky. Součástí slavnostního večera, kterým provázel známý český moderátor Jan Rosák, byla i charitativní držba rakety české tenisové jedničky Tomáše Berdycha, který ze Šanghaje poslal videozdravice. Výtěžek dražby, kterou po napínavém přihazování nakonec vyhrál pan Kádner, ve výši 50.000 Kč bude věnován na dobročinné aktivity Nadačního fondu Tomáše Berdycha. Pro hosty bylo rovněž přichystáno tradiční české pohoštění připravené z kvalitních potravin oceněných národní značkou kvality KLASA.

Celkem bylo v letošním třetím ročníku ocenění Český Goodwill 2015 přijato 95 platných nominací, to je o 15 % více než v předchozím roce. Do závěrečné fáze hodnocení postoupilo 62 firem tj. 5 % meziroční nárůst. Veřejnost letos zaslala 8 299 platných hlasů. Přes 78 % (6 499) hlasů získalo 15 firem s největší podporou svého okolí.

Nad transparentností projektu dohlížela, tak jako loni, certifikační autorita společnost TÜV SÜD Czech, která byla symbolicky potvrzena předáním verifikačního certifikátu z rukou Jiřího Vavříka.

Fotogalerii ze slavnostního večera naleznete na www.kpcg.cz.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů