Za vybudování našeho frýdlantského centra může Český Goodwill

16/07/2015

V premiérovém ročníku ocenění Český Goodwill 2013 byla nominována svou zaměstnankyní, získala největší přízeň veřejnosti v hlasování a s podporou celé třetiny všech došlých hlasů přesvědčivě zvítězila. Představujeme vám Osobnost Českého Goodwillu 2013, MUDr. Michaelu Hustou.

Co Vám zkušenost s účastí v projektu ocenění Český Goodwill 2013 dala, odrazil se tento úspěch nějakým způsobem na Vašem podnikání?

Určitě ano. Celostátní vítězství a titul Osobnost roku Český Goodwill 2013 pro mne byly a nadále jsou velkým závazkem a současně výzvou. Nikdy mne nenapadlo, že by se daly dělat z malého městečka na Moravě ´velké věci´, které obstojí i v celostátní konkurenci. Toto ocenění mne nabilo novou energií, uvědomila jsem si, že by byla škoda zůstat stát na místě a nebudovat něco dalšího, když se to, co děláme a jak to děláme, líbí tolika lidem, kteří nám poslali hlasy.

V loňském roce jsme otevřeli nové pracoviště - Beskydské centrum oční a estetické medicíny ve Frýdlantu nad Ostravicí, dalším malém městě v beskydském podhůří. Myslím si totiž, že si nadstandardní přístup a služby zaslouží pacienti nejen z velkých měst. Měsíčně ošetříme na našich dvou pracovištích přes 1 000 pacientů, takže příliv je opravdu velký. Za vybudování frýdlantského centra vlastně může Český Goodwill :-)))

Jaký je Váš názor  na současný vývoj očního lékařství a kvality zraku české populace?

Oftalmologie je krásný, čistý, velmi technický obor, který udělal v posledních dvaceti letech obrovský pokrok. Pamatuji si, že když jsem nastoupila na oční oddělení Nemocnice Frýdek-Místek, připomínaly mi vyšetřovací přístroje děla z 2. světové války, v očních ambulancích se tehdy psaly v podstatě jen protizánětlivé  kapky  a brýle na čtení.

Dnes máme 3D optické koherentní tomografy, femtosekundové lasery, aberometry, ambulantní operace šedého zákalu s implantací multifokálních čoček a bezstehové ambulantní operace sítnice. Řada českých oftalmologů je celosvětově uznávaná a patří ke špičkám ve svém oboru. Velká část výkonů, prováděných v minulosti výhradně v nemocnicích,  se přenesla do ambulantní sféry, v dobře vybavené oční ambulanci jsme dnes schopni samostatně diagnostikovat a léčit řadu očních problémů.

Díky pokrokům v diabetologii ubývá zrakově postižených diabetiků. Je kladen stále větší důraz na prevenci, pacienti začínají chodit na pravidelné preventivní oční  prohlídky, aniž by pociťovali nějaký oční problém, to je přece báječné. Jen v dětské oftalmologii máme dle mého názoru stále velké rezervy. Každý týden se setkávám s dítětem ve věku 8-15 let, kterému odhalíme tupozrakost s trvalým a v tomto věku již bohužel neléčitelným poklesem vidění.

Já osobně bych zavedla povinné oční vyšetření specialistou ve věku 3 let dítěte, abychom tupozrakost odhalili včas a mohli ji léčit. A protože tuto moc nemám, dovolím si tímto apelovat na rodiče všech předškoláků, aby své dítě objednali na preventivní oční vyšetření.

„Jakými brýlemi“ se díváte na svět Vy, oční lékařka?

Ve svém věku se už dívám přes brýle na čtení :-))))  No ale teď vážně.

Jsem odjakživa veselá a velmi temperamentní, což mně usnadňuje překonat řadu překážek, které nám život klade do cesty. To samozřejmě neznamená, že nemám žádné kostlivce ve skříni, kteří se mnou tu a tam stráví nějakou tu noc. Ale pak přijde ráno, pustím se do práce a je zase dobře. Můj otec mě vychovával sice tvrdě, ale spravedlivě, snažil se mě naučit nebát se a netrápit věcmi, které nemohu změnit.  Jsem optimista, věřím, že nakonec všechno dobře dopadne, a pokud to zatím dobře nedopadlo, tak ještě není konec :-)))

Co považujete za svůj největší úspěch v dosavadní historii Vaší firmy?

30 000 spokojených pacientů. Snad ten rostoucí zájem kapacitně zvládneme,  začínali jsme v listopadu r. 2000 na zelené louce, jen v loňském roce jsme přijali do své péče téměř 3 tisíce nových pacientů.

Jak nejraději trávíte Váš volný čas?

Aktivně, vždy a všude J  Ráda vařím, trávím čas se svými blízkými a pracuji na zahradě.  Ráda cestuji, poznávám nové lidi a jejich kultury. V zimě jezdíme lyžovat, léto u moře většinou trávíme na plachetnici, mám kapitánské zkoušky, ráda plavu. V poslední době mě můj přítel přivedl ke golfu, který mně vždy připadal málo akční, ale musím říct, že to je po celodenním zápřahu velmi příjemný relax.

Co byste doporučila podnikatelům, kteří by chtěli být stejně úspěšní jako Vy?

Vytrvat na cestě k cíli, který je toho hoden, a nikdy se nevzdávat.

Zdroj: Magazín KPCG

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů