Ostrava fandí Českému Goodwillu

22/06/2015

Český rozhlas Ostrava je mediálním partnerem třetího ročníku ocenění pro podnikatele a společnosti, kterých si lidé váží, Český Goodwill 2015. Nominace veřejnosti, na kterých je Český Goodwill primárně založen, právě vrcholí. I Vy můžete vyjádřit uznání podnikateli nebo firmě v našem regionu, kterých si vážíte pro jejich odpovědný přístup k podnikání. Nominujte je do nejpozději do 30. června!

Nominace jako nejvyšší ocenění

Podnikání je pěkná dřina - oceňte ty, kteří ji zvládají a ještě jsou prospěšní svému okolí. Nominační fáze na ocenění Český Goodwill potrvá už jen do konce června. Nominovat podnikatele či společnost může každý ze širokého okolí firmy, kdo jí chce veřejně vyjádřit své uznání. „Důvody pro nominaci mohou být rozličné, například vysoké morální kvality nominovaného, odpovědný přístup k podnikání, férové jednání se zaměstnanci, dodavateli či odběrateli, nebo komunitní činnost firmy v regionu,“ uvedla Markéta Nová, manažerka projektu Český Goodwill. Zdůraznila při tom, že již samotná nominace je pro podnikatele tou největší odměnou za dobře odvedenou práci.

A reakce účastníků přechozích ročníků ocenění její slova potvrzují. „Překvapení a trochu ostych, to byly první pocity, které pak přešly v radost smíšenou s pokorou. Cením si toho, že „mí lidé“, spolupracovníci, mě takto vnímají a jsou se mnou jako „šéfem“ spokojeni. Je to pro mě závazek, dělat věci dál profesionálně s pokorou a srdcem,“ řekla Lucie Kopecká, zakladatelka Vzdělávacího centra a Dluhové poradny v Ostravě, a dodala: „Moc se mi líbí celá myšlenka projektu ČESKÝ GOODWILL, která chce ukázat, že i v Čechách podnikají lidé poctivě a úspěšně.“

Ocenění pro malé i velké

„K hlavním cílům projektu patří snaha ocenit poctivou práci, podpořit českého podnikatelského ducha, motivovat veřejnost k pozitivnímu myšlení a ukázat, že podnikatel nerovná se podvodník, lhář či parazit,“ řekla Markéta Nová. V rámci ocenění Český Goodwill tak mají stejné šance malé i velké firmy. Nerozhoduje zde velikost ani výše obratu, důležitá je čestnost a morální integrita nominovaných. Účast v projektu je navíc zcela zdarma pro nominující i nominované.

Nominaci od veřejnosti v Moravskoslezském kraji loni přijalo celkem šest vážených českých podnikatelů. Spolu s Lucií Kopeckou zde lidé ocenili například Pavla Ptáčka, majitele přepravní společnosti Ptáček Transport z Orlové, nebo Renátu Jakubcovou, majitelku prádelny Madlenka, která sídlí v Příboru. „Velmi profesionální přístup, paní majitelka vždy vstřícně poradí a ochotně pomůže i v neřešitelných případech, otevírací doba samoobslužné prádelny je naprosto výjimečná od pondělí do neděle od 6 do 21 hodiny, což nám zaměstnaným na směny naprosto vyhovuje,“ tak znělo uznání spokojené zákaznice paní Jakubcové.

Celkem se dosud ocenění Český Goodwill zúčastnilo na osmdesát firem, kterých si lidé váží. Výherci získali ceny v souhrnné hodnotě přesahující půl druhého milionu korun. Důležitým benefitem pro rozvoj podnikání nominovaných firem je též zviditelnění v médiích, které na účastníky ocenění Český Goodwill čeká.

Třetí ročník ocenění Český Goodwill 2015 se koná pod záštitou 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jaroslavy Jermanové, ministra zemědělství Mariana Jurečky, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a Česko-německá obchodní a průmyslová komora. Nad transparentním průběhem celého projektu dohlíží certifikační autorita TÜV SÜD Czech.

Řemeslo má zlaté dno a s poctivostí nejdál dojdeš. Máte ve vašem okolí firmu, na kterou tato přísloví platí i dnes? Máte svého farmáře, pekaře, kováře či truhláře, kterých si vážíte pro jejich poctivý přístup k podnikání? Nominujte je na ocenění Český Goodwill nejpozději do 30. června!

Zdroj: HPCG

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů