ČESKÝ GOODWILL podruhé ocenil vážené české podnikatele a společnosti

16/10/2014

V Národním technickém muzeu za účasti 1. místopředsedkyně PS PČR Ing. Jaroslavy Jermanové byli oceněni čeští podnikatelé, kterých si veřejnost váží. Vítězkou kategorie Osobnost Českého Goodwillu 2014 se stala Blanka Milfaitová. O jejím ocenění rozhodli hlasující, kteří ji podpořili 3022 hlasy.

Příběh Blanky Milfaitové je příběhem jedné malé holky ze šumavské samoty, která si splnila svůj sen, když si v roce 2012 otevřela malou rodinnou manufakturu na výrobu marmelád. V roce 2013 získala Manufaktura Blanky Milfaitové, jako jediný český prvovýrobce potravin, dvě zlaté hvězdy na prestižní mezinárodní soutěži Great Taste Awards. Rovněž se pyšní titulem Nejlepší marmeláda na světě, který získala na soutěži World´s Marmelade Awards společně se zlatou a dvojitou zlatou medailí v roce 2013. Letos navíc svůj světový úspěch znásobila dalšími deseti medailemi, z nichž je pět zlatých! 

Český Goodwill 2014 je již druhým ročníkem ocenění pro podnikatele a společnosti, kterých si lidé váží. Ocenění se těší značnému zájmu veřejnosti i samotných nominovaných. Letos bylo celkem přijato 118 nominací (nárůst o 200% oproti premiérovému ročníku), do závěrečné fáze postoupilo 59 firem (více než trojnásobek počtu účastníků v roce 2013), jež jsou nositeli hodnot, které jsou pro lidi důležité. Na druhém místě v kategorii Osobnost se umístil pan Pavel Makovský, ředitel LIGS University (2986 hlasů), a na třetím místě pan Milan Randl, jednatel společnosti LOXONE (1811 hlasů). 

Společná fotografie oceněných Český Goodwill 2014, 15.10.2014 Národní technické muzeum (Autor: Dimír Šťastný / Deník) 

V kategorii poroty Tradice byl zvolen vítězem pan Otakar Moťka, předseda představenstva akciové společnosti Kavalierglass, vítězství v kategorii Tradice podle poroty zaslouží za svou snahu o zachování a rozvoj sklářské výroby – odvětví, které má u nás jednu z nejsilnějších tradic. Svou aktivitou významně přispívá k řešení zaměstnanosti v regionu a také mezi svými zaměstnanci se těší respektu, který si zaslouží ocenit. Na druhém místě se umístil pan Josef Prášek, předseda představenstva firmy Vývoj, oděvní družstvo v Třešti a 3. místo obsadil Petr Uhlíř, hrnčíř a majitel firmy Keramika z podloubí.

V kategorii Inovace zvítězil pan Jiří Antoš, majitel Parku Mirakulum. Porota ho upřednostnila před dalšími nominovanými, většinou z řad IT odvětví. Náš dnešní život z velké míry ovlivňují moderní technologie, internet a všechna chytrá zařízení, která připojení na síť umožňují. V důsledku toho zbývá méně času na sport a přibývá obézních lidí. Inovace, kterou porota vybrala na první místo, nabízí řešení na tyto otázky dneška a zaměřuje se při tom na skupinu nejcitlivější, děti. Na druhém se umístila společnost Asiana provozovatel portálu Letuška.cz. Třetí místo patří inovaci, díky níž se již svět netočí, ale posouvá, společnosti Tablet Media, vydavateli tabletového týdeníku Dotyk

V rámci kategorie Mecenáš porotu nejvíce oslovil příběh pana Petra Horkého, majitele společnosti HOTTECH, který je nejen ohleduplný k životnímu prostředí, neboť jeho hlavní činností je zpracování použitých plastových materiálů za účelem jejich opětovného využití ve výrobě, ale je to také člověk s výjimečným sociálním cítěním. Ročně jeho firma zaplatí více než 1 milion korun na léčbu a pomůcky pro nemocné děti prostřednictvím projektu s názvem VÍČKOMÁNIE. Druhé a třetí místo obsadila společnost LMC resp. Balvínglass pro své dlouhodobé veřejně prospěšné působení.

Kategorii Partner Českého Goodwillu 2014 vyhrála paní Jana Erbová, majitelka společnosti AC-T servis, jež měla jeden z nejhezčích nominačních důvodů letošního ročníku ocenění Český Goodwill, navíc od bývalé zaměstnankyně: „Žena s velkým Ž, oceňuji její profesionalitu a velmi osobní a citlivý přístup nejen ke svým zaměstnancům, ale i zákazníkům. Dlouho jsem se s takovým lidským a poctivým přístupem v této tak hektické době a tvrdém byznysu nesetkala.“ Porotu dále nejvíce oslovil příběh a činnost pana pana Romana Laina, ředitele Tower Park Praha, a pana Roberta Haase, spoluzakladatele agentury Symbio Digital

Vítězům byly věnovány ceny od pořadatele a partnerů ocenění Český Goodwill 2014 v celkové výši přibližně šest set tisíc korun českých. 

Nad transparentním průběhem hlasování i celého projektu dohlíží certifikační autorita TÜV SÜD Czech. „Jsem rád, že naše společnost má příležitost podílet se na ocenění Český Goodwill, a mohu potvrdit, že letošní druhý ročník proběhl v pořádku a v souladu se všemi regulemi projektu,“ říká Jiří Vavřík, vedoucí auditor a CSR koordinátor TÜV SÜD Czech. Záštitu nad druhým ročníkem ocenění Český Goodwill 2014 laskavě převzala Ing. Jaroslava Jermanová, I. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Ocenění Český Goodwill mediálně podporují regionální Deník, multimediální projekt ZET skupiny Lagardère, Regie Radio Music, specializovaný server MMportal.cz a zpravodajsko-informační portál SkyPaper.cz. Koproducentem slavnostního večera bude produkční divize skupiny Lagadere NO LIMITS.

Zdroj: Český Goodwill, HPCG

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů