12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

ForestBit s.r.o.

Michael Kalista

Ročník 2021

Představení nominované firmy

Firmu ForestBit založila v roce 2018 parta nadšenců, kteří mají rádi výzvy a věnují se rozličným tématům současnosti. Za pomoci nejmodernějších technologií společně bojují za udržitelný rozvoj a stravování. Cílem společnosti je budovat hydroponické farmy na střechách i uvnitř budov.

Zatím má firma v provozu jednu farmu na pražském Smíchově. V plánu má instalaci farem i v dalších částech města. Hydroponicky pěstuje zeleninu a bylinky. Pod značkou Pražskej salát výpěstky prodává na farmářských trzích. Zelenina tak není přepravována na dlouhé vzdálenosti a bývá sklizena do 24 hodin před prodejem. 

 

Mapa
Firma sídlí v Praze

Důvod nominace

Hydroponické pěstování bylinek a zeleniny. Parta lidí, kteří se rozhodli podpořit udržitelný rozvoj. Využívají pražské střechy k pěstování potravin, které se mnohdy dováží ze zahraničí, za zlomkového množství spotřebované vody. Střechy jsou tak zelenější, lépe izolují před teplem a zároveň zásobují lokální obchodníky čerstvou zeleninou. Vše si testují v laboratoři IoT na Smíchovské střední průmyslové škole a gymnáziu, kde mimo jiné i učí.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů