12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Galileo Training s.r.o.

Jiří Pruša

Ročník 2021

Představení nominované firmy

Společnost Galileo Training založil v roce 2007 Jiří Pruša, český podnikatel, pilot, cestovatel, publicista, autor a propagátor letectví. Jiří byl od raného věku kromě letectví a cestování, i přes omezení daná tehdejším režimem, fascinovaný také podnikáním. Jeho profesní kariéra je spjata s Československými aeroliniemi i ženevskou IATA (mezinárodní nevládní organizace sdružující letecké dopravce), kde během svého působení mezi lety 1986-1994 navrhl a realizoval řadu významných projektů. V letech 1994-1999 byl viceprezidentem pro marketing v ČSA

V roce 1999 založil a vybudoval soukromou společnost Galileo CEE věnující se marketingu, podpoře a rozvoji globálního distribučního systému Galileo pro prodej letenek a služeb cestovního ruchu, kterou rozšířil do celkem 10 zemí střední a východní Evropy. V roce 2014 společně s partnerem Milošem Dermiškem převzal společnost Galileo Training, která se nyní věnuje pořádání kurzů pro piloty, vytváření učebních pomůcek pro piloty, pořádáním leteckých expedic do atraktivních míst světa, leteckému fotografování a filmování. V roce 2014 firma Galileo Training zakoupila také licenci na vydávání časopisu Flying Revue, který je dnes v ČR a SR nejčtenějším časopisem o letectví.

Společnost Galileo Training se významnou měrou podílela na unikátní aplikaci s názvem NUTS, což je tracker, který zaznamenává trasu letu, v případě nouze zavolá pomoc i ohlídá letadlo na letišti. Ve vlastní režii také vytvořila světově ojedinělou aplikaci VRF Communication, která obsahuje reálné i vzorové nahrávky komunikace v letištním provozu, a tedy i možnost pro každého začínajícího pilota si vylepšovat své anglické komunikační schopnosti v rámci přípravy na let. Dalším globálně unikátním projektem je tvorba videobanky obsahující sférická videa z přistání a přeletů jednotlivých evropských letišť, která Jiří Pruša natáčí během svých letů. Videobanka již nyní obsahuje záběry více než 300 letišť a jejich počet stoupá každý den o jedno letiště.

Pro ČT připravilo Galileo Training také dva letecké dokumenty – Karibské ostrovy z nebe a Jaderské ostrovy z nebe, které měly oba velký divácký úspěch. Profesionalita firmy byla uznaná také ve výběrovém řízení na tvorbu obsahu bezpečností kampaně Úřadu pro civilní letectví ČR s názvem Doletíš?!, kterou Galileo Training plně zajistilo. Kromě časopisu Flying Revue vydala firma i několik knižních publikací – VFR Komunikace pro piloty, Svět z nebe, Evropské ostrovy z nebe a nyní bude vydávat publikaci věnující se ojedinělé nedávné vlastní letecké expedici do Grónska.

Nechci se stydět, a tak se snažím, aby naše služby a produkty byly co nejkvalitnější. 

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Svoboda rozhodování.

Kdo je Vaším vzorem?

Richard Branson.

Jaké máte plány?

Proniknout na zahraniční trhy.

Odpovídal Jiří Pruša, spolumajitel firmy

 

Důvod nominace

Jiří Pruša je výraznou osobností v českém letectví, který posouvá a otevírá hranice "malým" pilotům. Jeho pracovitost a zápal je až neuvěřitelná. Chuť se podílet o své letecké zkušenosti jsou velmi inspirativní.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

kamarád(ka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů