Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Agentura Kultur-Kontakt

Miroslav Mareš

Ročník 2021

Představení nominované firmy

Agentura Kultur-Kontakt je společností zabývající se především historií, kterou v roce 1999 založil Miroslav Mareš. Jeho koníčky se tak staly jeho zaměstnáním a přinášejí radost lidem napříč generacemi. Pro nejmenší agentura organizuje dětské dny, letní tábory, pohádková představení aj. Když děti dorostou, setkají se se službami agentury při přípravě maturitního plesu. Starší pak ocení noční hrané prohlídky na jihočeských hradech a zámcích, firemní akce na klíč, městské slavnosti, dobové jarmarky či divadelní představení. Velkou oblibu především u seniorů si získaly Vycházky a výlety za historií, které pořádá již více jak 8 let. Vycházky za historií se dočkaly i knižního zpracování. Kniha Kopa vycházek za historií a Druhá kopa vycházek za historií, nabízí čtenáři možnost prozkoumat běžně nepřístupné jihočeské památky.

Majitel agentury Miroslav Mareš je i uznávaným moderátorem, který rád mění kostýmy, a tak pro něj není problém moderovat jako nějaká historická postava. Současně provozuje půjčovnu historických kostýmů pro zájemce z řad široké veřejnosti. V roce 2018 založil Marešovo divadelní společnost, která převzala veškeré divadelní projekty kdysi pořádané agenturou. V repertoáru divadla jsou jak pohádky pro nejmenší, tak večerní představení pro dospělé.

V neposlední řadě Miroslav Mareš působí i v neziskovém sektoru, kde již více jak 25 let vede dětskou organizaci 1. středisko Zálesák, hraje v ochotnickém souboru J. K. Tyl ČB.   

Starajíce se o štěstí druhých, své vlastní nalézáme.

Mapa
Firma sídlí v Jihočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?

Jako moderátor uznávám Marka Ebena, který je vždy milý, pohotový a 100 % na moderování připravený.

Jaké máte koníčky?

Mé koníčky (historie, divadlo, dobové kostýmy), jsou mým povoláním. Volný čas věnuji své rodině i relaxaci a práci na chalupě.    

Kterou z Vašich vlastností podle Vás nese Vaše okolí s nejmenší libostí?

Snažím se razit heslo: „Systém a řád“ a ne všichni moji blízcí se s tím dokáží ztotožnit.

Odpovídal Miroslav Mareš, majitel firmy

Důvod nominace

Pan Mareš se více jak 20 let věnuje popularizaci historie, připomíná její zásadní mezníky, ale i dávno zapadlé momenty dějin spojených převážně s Českými Budějovicemi. A to nejen vydáváním publikací, ale především jako divadelní ochotník, moderátor společenských akcí, či komentátor vycházek za historií, které organizuje. Ač se tak nikdy nenazval, patří mezi přední patrioty města současné doby. Jeho jméno je známé ve všech vrstvách společnosti. Děti jej znají z divadelních pohádek pro nejmenší, senioři z procházek za historií. Ke všech pracovním aktivitám se především těší velké úctě jako člověk. Přístupem k druhému, životním optimismem, čestným jednáním se stává vzorem pro nemnoho ostatních. Navazuje tak na noblesu a džentlmenství „první republiky“. Více takových...

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

obdivovatel

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů