Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

ARTIN, spol. s r.o.

Tomáš Ondráček

Ročník 2021

Představení nominované firmy

ARTIN je společnost, která od roku 1998 poskytuje služby v oblasti softwarového vývoje a integrace, quality assurance, supportu a souvisejících konzultací. Své dlouholeté zkušenosti uplatňuje v oblastech telekomunikací, pojišťovnictví a finančnictví, průmyslové výrobě, ve službách i v oborech zpracování odpadu či logistika.

Brněnská firma působí v České republice i v zahraničí, zejména na Slovensku, v Rakousku, ve Švýcarsku a v Kanadě. Na svých třech pobočkách v Brně, Praze a Bratislavě zaměstnává téměř 350 IT specialistů, kteří pracují na skoro 500 aktivních projektech. Společnost rovněž podporuje projekty v oblasti výzkumu a vývoje jako jsou Roboauto, AI Tester nebo Chatbot.

ARTIN se postupně rozrostl na současných více než 300 kolegů a růst stále pokračuje. Přesto se mu daří držet unikátní firemní kulturu založenou na firemních hodnotách – důvěře, otevřenosti, odvaze, rozvoji a spolehlivosti – na ploché organizační struktuře, kde má každý prostor říci svůj názor a dělat věci podle svého.

Nedílnou součástí firemních hodnot společnosti ARTIN je péče o lidi. O svoje vlastní, o sebe navzájem, i o ty, kteří v životě neměli tolik štěstí. Iniciativa #ARTINcares zahrnuje finanční podporu, ale i drobné činnosti v každodenním životě, darování krve, sportovní a jiné akce s charitativním přesahem.  

Je to v lidech. Zkušenost mne naučila, jak zásadní je, jakými lidmi se člověk v životě a v práci obklopí.

Mapa
Firma sídlí v Jihomoravském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Kdo je Vaším vzorem?

Každý člověk vás může nějak posunout nebo obohatit, když mu opravdu nasloucháte. A je jedno, jestli je to známý vizionář ukazující cestu k Marsu, hudebník zvládající bravurně několik nástrojů, nebo třeba paní uklízečka, která vás naučí, jak lépe naskládat nádobí do myčky.

Jaké máte další plány?

Zajímá mě oblast AI (umělé inteligence), kterou jsem vystudoval, a především její uplatnění v praxi. Hledám a zapojuji se proto do zajímavých projektů, kde by se to dařilo, jako například Roboauto (roboauto.tech) nebo virtuální recepční (areception.com).

Máte nějaké koníčky? 

Velkým koníčkem je hudba, aktivně hraji na kytaru, docela dlouho jsem vedl dětské tábory v Hnutí Brontosaurus a i nyní občas rád s něčím vypomůžu, jsem fanouškem díla J.R.R. Tolkiena, se synem stavíme a programujeme roboty a účastníme se s nimi různých soutěží, rád si také zahraji deskové hry s kamarády nebo pracuji na chalupě a včelařím.

Odpovídal Tomáš Ondráček, spolumajitel  a jednatel společnosti

Důvod nominace

Tomáše si vážím pro jeho otevřenost, vždy se na něho můžu s důvěrou obrátit, vždy si na mě udělá čas. Radí ale nepoučuje, je mým vzorem, posouvá mě dál.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů