Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

INFOMATIC s.r.o.

Tomáš Dolejš

Ročník 2021

Představení nominované firmy

INFOMATIC je konzultační a technologická společnost, která umožňuje organizacím využití informačních technologií k rozvoji podnikání. Softwarová platforma inteligentní automatizace pomáhá organizacím transformovat obchodní procesy náročné na informace, omezit manuální práci a chyby, minimalizovat náklady a zlepšit zapojení zákazníků do celkových procesů. V rámci inteligentní automatizace kombinuje INFOMATIC technologie robotizace (RPA), kognitivního zpracování dat a dokumentů, orchestraci procesů (BPM), mobilní dostupnost digitalizovaných procesů a analytiku, k dosažení očekávané hodnoty digitalizace a automatizace. Je Platinum partnerem společnosti Kofax pro Českou a Slovenskou republiku, a distributorem dokumentových skenerů značek Fujitsu a InoTec.

Společnost se zaměřuje na partnerství se zákazníky v roli konzultačního, implementačního i edukačního partnera. Prostřednictvím tohoto přístupu zastřešují všechny potřeby přístupu k digitalizaci od vstupních studií a analýz, přes projektový management a implementaci, až po aktivní vzdělávání a podporu. Firma disponuje připravenými fragmenty řešení, které poskládá podle přání a obchodních potřeb klienta. Mezi tyto patří například zpracování a schvalování objednávek a faktur, smlouvy, digitalizace papírových archivů a zavedení digitální podatelny, onboarding nových zákazníků nebo zaměstnanců, integrace nesourodých dat z různých firemních systémů, řízení a zpracování pojistných událostí.

Tým INFOMATIC aktuálně tvoří 28 lidí. Aktivně podporují akci proti rakovině Movember a nadaci Teribear Terezy Maxové. Firma daruje své starší zařízení do školství. V minulosti podpořila projekty SOS dětské vesničky a DEBRA ČR – Pomoc lidem s nemocí motýlích křídel.

Chceme lidem zjednodušit jejich každodenní práci a zefektivnit chod jejich firmy v přímé návaznosti na celkové provozní náklady, alokovaný čas a zpracovaný objem dokumentů i procesů.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?

Dlouhodobě po očku sleduji příběh a život sira Richarda Bransona.

Zbývá Vám čas na koníčky? 

Zbývá. Nejsem přesvědčený, že lze dlouhodobě fungovat s pocitem uspokojení, aniž by člověk neuměl oddělit osobní život od pracovního. Nejlépe si vyčistím hlavu u běhu a na silničním kole.

Jakou vlastnost považujete za svoji nejsilnější stránku?

Skoro bych byl raději, kdyby tuto otázku mohli odpovědět kolegové z našeho týmu. Pokud mám odpovědět já, pak je to tah na bránu s cílem věci dotahovat do konce.

Odpovídal Tomáš Dolejš, spolumajitel firmy

Důvod nominace

Inovace ve světě automatizace a zapojování robotů počítačů do pracovních procesů. Práce s dokumenty a jejich digitalizace v dnešní době je nevyhnutelnou součástí budoucnosti každé zaběhnuté nebo i nové firmy.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

jiný

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů