Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Pivní dárky

Adéla a Jan Prokopovi

Ročník 2021

Představení nominované firmy

Pivní dárky jsou společným projektem manželů Prokopových. Honza má rád dobré pivo. A nejen to. Když se parta jeho kamarádů rozhodla zrekonstruovat středověkou tvrz a založit v ní pivovar, byl u toho. A tak vznikl řemeslný pivovar Malešov. Od té doby Honza pojal za svou misi pozvednout pivní kulturu v Česku. Aby zase voněla pravým sladem, chutnala po žateckém chmelu a aby inspirovala a podněcovala v lidech touhu žít a zažívat.

A tak v roce 2010 vznikly Pivní dárky – nástroje pro civilizované pivařské zážitky. Nejprve jako e-shop, v roce 2015 přibyl i kamenný obchod v Praze. Pivní dárky nabízejí všem milovníkům zlatavého moku rozličné zboží s pivní tematikou, díky němuž mají možnost povýšit své pivařství na vyšší úroveň a pořídit si profesionální výbavu: vkusné půllitry a tupláky, praktické podtácky a jiné rozmanitosti. V nabídce je i fešný džbánek až na 16 kousků.

Vedle praktického pivního vybavení obchod nabízí také pivní kosmetiku či pivní módu.

Opravdu si myslíte, že nejlepší dárek pro tátu jsou ponožky?

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné pozice?

Původně krize 2008, která zabrzdila naše podnikání. Nastala tak potřeba vymyslet něco nového, čím se budeme živit.

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Jsem svým pánem a to je k nezaplacení. Podnikám s tím, co mě baví a zajímá. Navíc podnikám s rodinou – to se může zdát těžké, ale naopak to skvěle buduje vztahy a celkovou rodinnou atmosféru.

Kterou z Vašich vlastností podle Vás nese Vaše okolí s nejmenší libostí?

Horší orientaci na detaily – k tomu potřebuji hlavně manželku, která myslí i na nepříjemné stránky projektů.

Odpovídal Jan Prokop, spolumajitel firmy

Důvod nominace

Honza spolu s velkým přispěním své manželky Adély založil Pivní dárky, tak trochu jako hobby, k jejich hlavnímu společnému podnikání, kterým byly firemní eventy. Srdcem oba pivaři se rozhodli pozvednout pití piva na kulturu piva a snaží se pití piva posunout na vyšší úroveň a zároveň oživit tradiční řemeslné české pivo a pivní výrobky. Jejich e-shop nabízí nejen piva z malých tradičních českých pivovarů, které se tak i snaží podporovat, ale i pivní produkty, ať už jde o řemeslné české výrobky z chráněných dílen, nebo sklářské produkty podporující českou tradici. Kvůli koronavirové pandemii se jejich hlavní podnikatelská eventová činnost zcela zastavila, oni ale na nic nečekali a rozhodli se ze svého doposud koníčku "Pivních dárků" udělat nové podnikání a zároveň tím podpořit i pivovary a řemeslníky. V současné době připravují i inovaci prodeje piva v plechovkách, na což zakoupili potřebné vybavení a investovali do technologie a chtějí tak českým pivním štamgastům i běžným pivařům přiblížit malé české pivovary. Moc jim v jejich počínání fandím a baví mě, že se v jejich podnikání skloubila jejich láska k pivu, podpora české tradice, otevřené srdce a síla se i v nelehkých časech to nevzdat a přijmout krizi jako výzvu. A to vše zvládají společně jako manželé:))) Takže za mě, klobouk dolů!:)

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

kamarád(ka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů