12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Digibro, s.r.o.

Petr Novák

Ročník 2021

Představení nominované firmy

Společnost Digibro aktivně působí na trhu od roku 2017, kdy se zaměřila na realizace smart home, průmyslových automatizací a řídících systémů. Od roku 2020 se zavedla jako český výrobce 3D tiskáren určených pro domácí i průmyslové použití. Tiskárna Digibro 3D je vhodná pro rapid prototyping, sériovou výrobu i pro domácí tisky. Již v základu je tiskárna vybavena dvěma nezávislými hlavami s vysokoteplotními hotendy pro tisk teplotou až 500 °C, čímž umožňuje tisknout najednou 2 barvami, 2 materiály, s vodou ředitelnými podporami, bez nutnost výměny filamentů během tisku, a to na tiskové ploše o velikosti 50x50x60 cm. Tiskárnu lze také provozovat v režimu duplikace a zrcadlení.

V březnu loňského roku se firma spojila s Technickou fakultou ČZU v Praze a začala na svých tiskárnách tisknout ochranné masky. Ty nejprve rozdávali příslušníkům IZS, nemocnicím a dalším potřebným v první linii ve svém okolí a jak se postupně zvyšoval zájem z různých koutů ČR, za přispění dalších partnerů a dobrovolníků navýšili produkci až na 200 masek za den, které produkovalo 34 tiskáren.

My nevíme, že to nejde, tak to uděláme :)

Mapa
Firma sídlí ve Středočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo k podnikání?

Chuť vyvinout nový produkt a posunout svět 3D tisku na další úroveň.

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?

Sir Richard Branson.

Jaké máte plány?

Tisknout základny na Marsu.

Odpovídal Petr Novák, jednatel společnosti

 

Důvod nominace

Inovace v oblasti 3d tisku díky velikosti tiskového prostoru a zpřístupnění i hobby uživatelům díky extra nízké ceně vzhledem ke kvalitě a úrovni produktu. Vše made in Czech.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

rodinný příslušník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů