12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Hotel production, s.r.o.

Petr Novák

Ročník 2021

Představení nominované firmy

Společnost Hotel production provozuje unikátní vinný sklep Tosca v malé obci Prušánky, pod viniční horou Nechory ve Slovácké vinařské podoblasti. Vesnička Nechory je tvořena pouze 450 vinnými sklepy, vytvářejícími ráz malé obce se svým náměstíčkem a přiléhajícími uličkami. 

Jedním z nich je Vinný sklep Tosca. Jeho příběh se začal psát v roce 2018, když manželé Novákovi, věnující se parkurovému skákání, hledali nového koně. Na Moravě nedaleko Prušánek našli toho pravého jménem Toscavella. Místní krajina a pohostinnost je natolik okouzlily, že se rozhodli koupit i tento sklep a pojmenovali ho právě po svém novém koni – Tosca.

Na první pohled nenápadný řadový domek prošel v letech 2018-19 důkladnou rekonstrukcí pod taktovkou pana majitele, který mu vtiskl výjimečný rustikální ráz. Tosca nabízí privátní ubytování na nejvyšší úrovni. Už krátce po otevření se dostala do výběru Top Amazing Places 2019 časopisu Euro. V říjnu roku 2020 se Vinný sklep Tosca zařadil mezi 450 unikátních ubytování z celého světa zaštiťujících společností – XO Private.

Vinný sklep Tosca nabízí ubytování až pro 6 osob. Klienti mají k dispozici vlastní vinný sklep, kde jsou zastoupeni malí vinaři z okolí Nechor. Klienti mají dále možnost využívat zahradu s pergolou a vířivou vanou, která je přímo ve vinici. K dispozici mají také dvě špičková elektrokola českého výrobce.  

TOSCA – místo, kde si lidé vytváří vzpomínky.

Mapa
Firma sídlí v Jihomoravském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Vidět, jak jsou klienti spokojení odjíždí od nás odpočatí a nadšení. Nejvíce mě pak potěší, když se k nám hosté vrací. V poslední době mi velikou radost dělají osobní setkání s našimi hosty během degustačních večerů.

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?

Konkrétní vzor nemám, ale velmi často cestuji a poznávám rád nové věci. V rámci svých cest vyhledávám spíše malé a originální butikové hotely, kde čerpám inspiraci.

Jakou vlastnost považujete za svoji nejsilnější stránku?

Vytrvalost a houževnatost. Vytrvalost v tom, že se snažím jít vytrvale za svým cílem a naplnit tak své vize i přes občasné nepříjemnosti, co život přináší. Houževnatost – nezaskočí mě jen tak žádná nepříznivá situace nebo překážka.

Odpovídal Petr Novák, majitel firmy

Důvod nominace

Dobrý den, Rádi bychom nominovali pana Petra Nováka, díky kterému vznikl unikátní vinný sklep Tosca v samém srdci jižní Moravy – Nechory – Prušánky. Po celkové rekonstrukci se stal tento projekt velmi úspěšný a dostává jedno ocenění za druhým. Za tímto konceptem stojí ojedinělý příběh o koni, díky kterému se sklípek jmenuje a o vzniku přátelství. Tosca navíc podporuje místní vinaře, kteří mají své víno právě v Tosce. Dává šanci mladým talentům, jako je kuchař Oliver Pape, známý z předposlední řady Masterchef, který měl každý říjnový čtvrtek degustační večeře v Tosce a tento projekt sklidil nebývalý úspěch. Rok 2021 bude plný novinek, které se budou moci realizovat podle rozvolnění vládního nařízení. Jak říká sám pan Novák, i malý vinný sklípek může udělat velkou díru do světa. A má pravdu, Tosca se již zařadila do prestižního spolku XO private, která nabízí 400 unikátních míst po celém světe.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů