Gratulujeme oceněným!

21. 10. 2021

Galavečer Český Goodwill

finalisti

EAT-fit s.r.o.

Eva Toman Rousová

Ročník 2021

Představení nominované firmy

Rodinná firma EAT-fit je výrobce směsí pro pečení a vaření bez lepku a dalších alergenů. Její příběh se začal psát na podzim roku 2013, kdy byl v rodině Tomanových diagnostikován první případ celiakie. Obešli tenkrát obchody, přinesli si domů hromadu bezlepkových potravin a začali ochutnávat. Nejhůře dopadlo pečivo. Začali tedy doma sami experimentovat a péct si pečivo vlastní, čerstvé, z přirozeně bezlepkových surovin a hlavně bez zbytečných konzervantů a aditiv.

Pamatovali si z dětství poctivý chléb s měkkou střídkou, bublinami a křupavou vypečenou kůrkou. To byla jejich meta. V rámci možností bezlepkového pečení se jí přiblížili a vytvořili svoji vlastní směs na chléb. Tenkrát žili v zahraničí a měli spoustu návštěv, které hostili jak jinak než svým bezlepkovým chlebem. Tady někde vznikla myšlenka začít svoji směs míchat ve větším nejprve pro přátele a pak i pro všechny ostatní.

Současná nabídka EAT-fit pokrývá svými výrobky všechny pekařské i kuchařské disciplíny. Ze směsi KMÍN, SLUNEČNICE, DÝNĚ a CIBULÁČ upeče skvělý chléb i úplný začátečník. UNIVERSAL se hodí na knedlíky, buchty, lívance i kváskování. BEŠAMEL byl vyvinut speciálně pro zahušťování omáček, ale vyrobíte z něj i palačinky, těstoviny nebo odpalované větrníky. Samokypřící SPECIAL je skvělá na bábovky a dortové korpusy. A směs RUSTIKAL podrží i kynutá, listová a plundrová těsta. Klasickou řadu doplňují sladké speciálky PERNÍČEK a LINECKÁ a nově také směsi pro příznivce nízkosacharidového pečení LOW CARB, BROWNIES a SEMÍNKO.

V EAT-fit si zakládají na přirozenosti, kvalitě a lokálních surovinách. Jejich produkty jsou unikátní v tom, že neobsahují žádné přidané škroby, zahušťovadla ani aditiva. V plánu jsou další produkty, které umožní i lidem s potravinovými omezeními si doma snadno a rychle připravit skutečné a minimálně průmyslově zpracované jídlo, které jim sedne.

Na svém e-shopu nabízí EAT-fit také produkty dalších výrobců, které jsou vhodné jak pro celiaky, tak pro všechny se zájmem o opravdové jídlo. Inspirující je také jejich blog s články o dietě a pestrou škálou receptů pro plnohodnotné a chutné vaření bez lepku a dalších alergenů.

EAT FIT, ENJOY LIFE. Dej si jídlo, které ti sedne, a vychutnej si každý den.

Mapa
Firma sídlí v Moravskoslezském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo k podnikání?

Život. Byl to život a to, jak se mi poskládal. Diagnóza celiakie v rodině, mateřská v zahraničí, touha se realizovat a hlavně manžel, který stojí za celou myšlenkou značky EAT-fit.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Nedostatek času na skutečně důležité věci. Podnikání je spojené s velkou byrokratickou zátěží a spoustou technikálií, které je potřeba nastavit a udržovat. Stejná pravidla platí pro malé i velké. My jsme mikrofirmička a všechno realizujeme v podstatě sami. Těším se, až vyrosteme a budeme schopni zaplatit specialisty, kteří se o tyto věci postarají, a my budeme mít více času na ty skutečně důležité věci.

Jaké máte další plány?

Rádi bychom rozšířili nabídku eatfitshopu a oslovili jí širokou veřejnost se zájmem o skutečnou zdravou výživu. Ne všechno, co se tváří dietně, je totiž zdraví dlouhodobě prospěšné. Já sama se chystám vrhnout do vln on-line vzdělávání. Ráda bych nabídla lidem službu, která je hladce provede náročným obdobím zvykání si na nový život s dietou a bude jim oporou například i při komunikaci s okolím, které ne vždy chápe, o čem život s potravinovým omezením vlastně je.

Odpovídala Eva Toman Rousová, spolumajitelka firmy

Důvod nominace

Pavla a Evu znám dlouho a pamatuji si na období, kdy Pavel, úspěšný manažer, zjistil, že má celiakii. S ženou Evou se pak vrhli do podnikání - výroba bezlepkových směsí pro pečení a vybudovali úspěšnou firmu, která své výrobky prodává do mnoha bezlepkových prodejen a nedávno rozjeli i e-shop. Obdivuji, s jakou energií a odhodlaností se do výroby pustili - oba působili mimo tento obor, a že dotáhli svůj business na současnou úroveň. Zároveň já sama jako celiak jejich směsi vítám, jsou ve srovnání s ostatními velice chutné a cenově dostupné, navíc oba na blogu zveřejňují recepty, z kterých sama čerpám. Jsem ráda, že můžu kupovat jejich výrobky a podpořit lokální značku. Děkuji jim, že zlepšují kvalitu života nám celiakům.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

Fanynka a zákaznice

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů