12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

CSR Zlín

Zdenka Barošová

Ročník 2021

Představení nominované firmy

Zdenka je jednou z cca deseti certifikovaných manažerek společenské odpovědnosti v Česku. Firmám nejen ve Zlínském kraji nabízí zejména poradenství při tvorbě, nastavování, implementaci a vyhodnocování jejich CSR strategií, koncepcí a aktivit. Ať už dle požadavků normy ČSN 01 0391, tak dle jejich vlastního, intuitivního přístupu, který jim pomáhá ladit.

Nejčastěji spolupracuje s firmami, které chtějí začít koncepčně páchat dobro, s firmami, které už za sebou mají sponzorské aktivity, ale chtějí dát svému pomáhání systém a řád, nebo s firmami, které chtějí revidovat či rozvinout svůj fungující systém společensky odpovědného chování. Jednoduše řečeno: pomáhá firmám efektivně a smysluplně pomáhat. 

Pracovní cesta Zdenky Barošové začala v sociálních službách, odkud se přesunula do ziskového sektoru do oblasti vzdělávání. Sociální cítění v sobě ovšem nezapře, a proto se tyto dva světy snaží propojovat cestou společenské odpovědnosti. Pracuje zejména na osvětě, ať už formou seminářů, nebo poradenstvím přímo v organizacích či na vysokých školách.

Druhou Zdenčinou aktivitou a srdcovou záležitostí je koordinace činnosti Klubu podnikatelek ze Zlínska, ve kterém se snaží nabídnout prostor pro podporu začínajících podnikatelek, ale také místo pro setkávání, sdílení a spolupráci s podnikatelkami zkušenými.

Pokud o tom dokážeš snít, dokážeš to i uskutečnit. (W. Disney)

Mapa
Firma sídlí ve Zlínském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké jsou Vaše koníčky? 

Můj největší koníček je koordinace činnosti Klubu podnikatelek ze Zlínska. Ve volném čase organizuji vzdělávací akce pro podnikatelky, setkávání podnikatelek a během prázdnin jsme začaly dělat i rozhovory o podnikatelských příbězích jednotlivých dam s cílem inspirovat a motivovat ty, které zatím k podnikání sbírají odvahu.

Ráda cestuji, poznávám nová města i země, ochutnávám tamní kuchyně a poznávám cizí kultury. Díky malé dceři se mi daří být téměř každý den v lese, u nějž bydlíme, takže jako koníček bych uvedla i procházky v přírodě.

Jakou vlastnost považujete za svoji nejsilnější stránku?

Obecně bych to nazvala lidskostí, ve smyslu empatie, ohleduplnosti, vstřícnosti, pochopení. Blízcí mě popisují jako akční, nebojácnou a zodpovědnou, což mi velmi lichotí.

Kterou z Vašich vlastností naopak dle Vašeho názoru nese Vaše okolí s nejmenší libostí?

Nerada ztrácím čas, což se projevuje ve dvou rovinách. Ta první souvisí s time managementem, kdy dbám na minuty – nemám ráda zpoždění, průtahy, neplánování času, nedodržování termínů. Druhá rovina souvisí s komunikací – nemám ráda různé small talky, chození kolem horké kaše apod. V komunikaci jdu přímo k věci. Setkávám se s tím, že to na lidi může působit tvrdě, necitlivě až arogantně. Z mého podhledu je to ale respekt k času všech: nechci zdržovat ani sebe, ani ostatní.

Odpovídala Zdenka Barošová, majitelka firmy

Důvod nominace

Paní Zdenka Barošová je poradkyní v oblasti společenské odpovědnosti. Svou podnikatelskou činností přispívá k tomu, aby firmy, které se chovají slušně ke svým zaměstnancům, zákazníkům, dodavatelům a k celému svému okolí, byly vidět více, než ty, které klamou spotřebitele, nestarají se o své zaměstnance, nepodnikají eticky a je jim jedno, že devastují životní prostředí. Zaměřuje se nejen na firmy, ale i další instituce (státní správa, neziskový sektor). Druhou oblastí, kde paní Zdenka Barošová působí je nezisková organizace Klub podnikatelek Zlín (www.klubpodnikatelekzlin.cz), který založila již v roce 2013 , a kterému se po celou dobu jeho trvání velmi aktivně věnuje. Jde o podporu nejen podnikatelek, ale také o ženy, které přemýšlejí nad tím, kam se posunout ve svém životě profesně dál. Zdenka je nejen skvělou organizátorkou vzdělávacích akcí klubu, o čemž svědčí i externí přednášející jako jsou např. Magda Čevelová, nebo Margareta Křížová. Ale mnohdy je i také samotnou lektorkou zaměřující se na vzdělávání členek, konzultuje a radí ženám v oblasti podnikatelkých záměrů, poskytuje individuální konzultace. Na jaře 2020 otevřela společně s majitelkou kavárny Moje Dílna nový inspirativní prostor, kde tedy tento klub má svou základnu. S paní Zdenkou Barošovou se znám již mnoho let. Nejprve pracovně a dnes si již troufám říct, že i přátelsky. Vážím si jí pro její neskonalou pracovitost, pro její empatii, přívětivost, skromnost, ochotu pomoci, přátelskost i inspirátorku a mentorku. Je velmi vzdělaná a má široký přehled. Nikdy se nezalekne žádného problému a vše řeší s grácií a úsměvem na rtu. A její pozitivní energie působí na všechny kolem.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů