Český Goodwill 2023

Znáte firmu nebo podnikatele, kterých si vážíte?

Nominujte teď

MEDICA zdravotní péče, s.r.o.

Andrea Szymeczek

Ročník 2021

Představení nominované firmy

Společnost MEDICA zdravotní péče poskytuje domácí zdravotní péči již od roku 2007. U jejího vzniku stály zdravotní sestry, které svému poslání zasvětily celý život, Danuše Walachová a Libuše Koppová. MEDICA funguje jako nestátní zdravotní zařízení poskytující zdravotní péči v domácím prostředí klientů na území Třince a v okolí.

Domácí péče je určena pacientům v pooperačním a poúrazovém období, rovněž pro klienty s chronickým onemocněním, jejichž zdravotní stav vyžaduje dlouhodobou a pravidelnou domácí péči kvalifikovaného personálu. Tým zdravotních sester každý den poskytuje péči více než 100 pacientům v náročném území na úpatí Beskyd. Musí být proto nejen dobrými zdravotníky, ale také řidiči.

Společnost je velmi aktivní, ať už se týká zapojení do různých místních akčních skupin, komunitního plánování nebo oborových organizací, ale také pořádá množství vlastních projektů, jejichž výtěžky slouží na poskytování zdravotní péče v regionu. Jedním z nich je Běh pro hospic, který je součástí celostátní kampaně.

Každý člověk potřebuje svůj hrnek, svou postel, své blízké.

Mapa
Firma sídlí v Moravskoslezském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Možnost vybírat si, které výzvy člověk přijme.

Čeho si nejvíc vážíte v obchodních vztazích?

V obchodních vztazích je to stejné jako v každém jiném vztahu. Je třeba se umět dobře pohádat. Občasná konfrontace je nevyhnutelná a správný způsob komunikace je nezbytný, aby se vztah posunul dále.

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?

Mým vzorem ve všech směrech jsou mí rodiče, kteří nám dali solidní kořeny a také křídla. Stáli při nás při všech zásadních životních momentech a stále jsou nejcennější částí MEDICA.

Odpovídala Andrea Szymeczek, jednatelka společnosti

Důvod nominace

Kdo jiný než právě ona, která dává do práce to nejdůležitější a to své srdce a lásku. Práce je pro ní srdeční záležitostí. Vše čím přispívá je vidět na první pohled. Jsou to spokojení zaměstnanci a hlavně pacienti, kteří potřebují domácí zdravotní péči. V rámci dalších aktivit se nebojí přidat ruku k dílu. Není práce, kterou by neudělala. I zázemí je důležité a to pracovní obzvlášt. Tam se snaží přinést rodinnou atmosféru a pohodlí. Samozřejmě je to manažerka a její rozhodování je vždy respektováno. Nejvíce obbivuji její komunikaci s lidmi, vždy přímá a samozřejmě rovná v názorech, které nemá problém si vyslechnout i od ostatních a diskutovat k nim. Tato práce je jejím životním posláním.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů