8. ročník ocenění pro firmy, kterých si lidé váží

Zvolte OSOBNOST Český Goodwill 2020!

Hlasujte

DELICIA accordions s.r.o.

Stanislava Koutná

Ročník 2020

Hlasujte

Představení nominované firmy

Firma DELICIA pokračuje ve stoleté tradici výroby akordeonů a heligonek ve středočeských Hořovicích. Tu zde v roce 1920 založil Josef Kebrdle. V roce 1935 rodinný podnik zaměstnával 42 dělníků. Po roce 1948 byl znárodněn a výroba pokračovala pod názvem HARMONIKA, národní podnik. O dva roky později se zrodila značka LIGNATONE, v roce 1963 byla registrována značka DELICIA. V 80. letech hořovická továrna vyráběla až 30 000 nástrojů ročně, většinu pro export.

Po revoluci se státní podnik vrátil do soukromých rukou jako DELICIA. V roce 2005 přechází pod firmu rodiny Koutných, v roce 2017 se název společnosti mění na DELICIA accordions a majitelkou se stává Stanislava Koutná.

Precizní ruční práce je znát na každém nástroji, který opustí hořovickou továrnu, ať už se jedná o typizované výrobky nebo nástroje zhotovené na zakázku. Aby byla společnost schopna kontrolovat kvalitu v každém detailu, většinu dílů si vyrábí sama.

Radost z akordeonu.

Mapa
Firma sídlí ve Středočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné pozice?

Láska k hudbě, zodpovědnost k pokračování tradiční české ruční výroby.

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Naši spokojení zákazníci, kteří se k nám stále vracejí a doporučují nás ostatním muzikantům.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Nedostatek kvalifikovaných, zručných pracovníků.

Odpovídala Stanislava Koutná, majitelka společnosti

Důvod nominace

Majitelka firmy Delicia hrdě nese odkaz zakladatele výroby akordeonů v Hořovicích, pana Josefa Kebrdleho, který s výrobou začal v roce 1920. S malým týmem zkušených odborníků vyrábí akordeony s výhradním použitím českých materiálů a tradičních metod. Veškerá výroba probíhá ve vlastních prostorách a s použitím zařízení, které jsou často více jak 80 let staré, přesto však neztrácí na své funkčnosti. Výroba akordeonů je z 90% ruční práce. Rovněž zde vznikají heligonky Hlaváček, které jsou oblíbené v celé střední Evropě a i jejich výroba je čistě tradiční a řemeslná. Ctíme heslo - co Čech, to muzikant a proto nabízíme českým (a samozřejmě i světovým) hráčům české akordeony s duší, které přejdou z otců na syny a vnuky a jejich hlas bude stále znít jako ve chvíli, kdy opouští naši továrnu. Přesto se však snížíme jít s dobou a vyvíjíme nové designy nástrojů, aby zaujali i mladší a náročnější hráče. Letos oslavíme 100 let založení výroby v Hořovicích a při té příležitosti pořádáme oslavy v sídle firmy s koncerty prezentací nových modelů, dne 26.9.2020.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

rodinný příslušník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů