12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

DELICIA accordions s.r.o.

Stanislava Koutná

Ročník 2020

Představení nominované firmy

Firma DELICIA pokračuje ve stoleté tradici výroby akordeonů a heligonek ve středočeských Hořovicích. Tu zde v roce 1920 založil Josef Kebrdle. V roce 1935 rodinný podnik zaměstnával 42 dělníků. Po roce 1948 byl znárodněn a výroba pokračovala pod názvem HARMONIKA, národní podnik. O dva roky později se zrodila značka LIGNATONE, v roce 1963 byla registrována značka DELICIA. V 80. letech hořovická továrna vyráběla až 30 000 nástrojů ročně, většinu pro export.

Po revoluci se státní podnik vrátil do soukromých rukou jako DELICIA. V roce 2005 přechází pod firmu rodiny Koutných, v roce 2017 se název společnosti mění na DELICIA accordions a majitelkou se stává Stanislava Koutná.

Precizní ruční práce je znát na každém nástroji, který opustí hořovickou továrnu, ať už se jedná o typizované výrobky nebo nástroje zhotovené na zakázku. Aby byla společnost schopna kontrolovat kvalitu v každém detailu, většinu dílů si vyrábí sama.

Radost z akordeonu.

Mapa
Firma sídlí ve Středočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné pozice?

Láska k hudbě, zodpovědnost k pokračování tradiční české ruční výroby.

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Naši spokojení zákazníci, kteří se k nám stále vracejí a doporučují nás ostatním muzikantům.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Nedostatek kvalifikovaných, zručných pracovníků.

Odpovídala Stanislava Koutná, majitelka společnosti

Důvod nominace

Majitelka firmy Delicia hrdě nese odkaz zakladatele výroby akordeonů v Hořovicích, pana Josefa Kebrdleho, který s výrobou začal v roce 1920. S malým týmem zkušených odborníků vyrábí akordeony s výhradním použitím českých materiálů a tradičních metod. Veškerá výroba probíhá ve vlastních prostorách a s použitím zařízení, které jsou často více jak 80 let staré, přesto však neztrácí na své funkčnosti. Výroba akordeonů je z 90% ruční práce. Rovněž zde vznikají heligonky Hlaváček, které jsou oblíbené v celé střední Evropě a i jejich výroba je čistě tradiční a řemeslná. Ctíme heslo - co Čech, to muzikant a proto nabízíme českým (a samozřejmě i světovým) hráčům české akordeony s duší, které přejdou z otců na syny a vnuky a jejich hlas bude stále znít jako ve chvíli, kdy opouští naši továrnu. Přesto se však snížíme jít s dobou a vyvíjíme nové designy nástrojů, aby zaujali i mladší a náročnější hráče. Letos oslavíme 100 let založení výroby v Hořovicích a při té příležitosti pořádáme oslavy v sídle firmy s koncerty prezentací nových modelů, dne 26.9.2020.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

rodinný příslušník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů