12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Šikovné děti, z.s.

Šárka Poláčková

Ročník 2020

Představení nominované firmy

Spolek Šikovné děti je tým lektorů, kteří chtějí předat své řemeslné zkušenosti všem dětem, které mají zájem a chuť si společně vytvořit spoustu krásných a zajímavých výrobků. V roce 2015 vytvořili projekt Kutil Junior s cílem organizovat kroužky řemesel a kutilství pro děti přímo v jejich škole. Důvodem byl nedostatek technicky zaměřených kroužků ve školách.

Projekt Kutil Junior působí na základních školách i v mateřských školkách nejen jako volnočasový kroužek zaměřený na kutilství, ale zabývá se i řemeslnými aktivitami v rámci běžné výuky (pravidelné lekce dílen či jednorázové workshopy).

Mimoto spolek pořádá řemeslné tábory, řemeslné akce pro veřejnost – rodiny s dětmi i seniory, řemeslné programy v rámci veřejných akcí jako jsou veletrhy a festivaly a také řemeslné programy na soukromých firemních akcích.

Všechny děti jsou šikovné, jde jen o to, podat jim pomocnou ruku.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Čeho si nejvíc vážíte v obchodních vztazích?

Vzájemného respektu a serióznosti. Poté se z obchodních vztahů mohou stát vztahy osobní.

Kdo je Vaším vzorem?

Winston Churchill.

Jakou vlastnost považujete za svoji nejsilnější stránku?

Empatii.

Odpovídala Šárka Poláčková, předsedkyně spolku

Důvod nominace

Projekt Kutil junior – Šikovné děti Ruku na srdce, který z dědečků či tatínků v dnešní době dá do ruky dítěti kladívko a pilku (pokud ho doma vůbec má), aby si spolu stloukli budku pro ptáčka, když hobby market je za každým rohem? Přežitkem se staly i školní „dílny“ a technicky zaměřené kroužky jsou skutečnou vzácností. Děti tak nejsou vedeny k tomu, aby se naučily elementární řemeslné zručnosti, aby zjistily, co je to hoblík, jaký rozdíl je mezi plochým a křížovým šroubovákem, aby přišly na to, že něco vytvořit může být stejně uspokojující až adrenalinové, jako dosažení vyššího „levlu“ v počítačové hře. Projekt Kutil junior – Šikovné děti „bere“ dětem z rukou mobily a tablety a ukazuje jim jiný svět. Svět kreativity, ve kterém si osvojí manuální dovednosti a samy si něco hmatatelného vyrobí. Projekt Kutil junior – Šikovné děti přispívá k obrodě řemesel a přitahuje předškoláky i žáky základních škol smysluplným způsobem k práci a tvorbě vlastníma rukama.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

obdivovatel

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů