12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Bagind company s.r.o.

Lukáš Matějček

Ročník 2020

Představení nominované firmy

Všechno začalo v Indii, kde si Lukáš plnil jeden ze svých cestovatelských snů. Na svých toulkách pouštním městem Jaisalmer, které leží poblíž pákistánských hranic, objevil v labyrintu úzkých uliček malý obchůdek s koženými výrobky, převážně s batohy.

Jako cestovatel si Lukáš už tehdy uvědomoval, že kvalitní batoh je na cestách něco jako nejlepší přítel. Proč ho ale brát jen na cesty? Zatoužil po kvalitním batohu, který by se hodil i pro život ve městě. A právě tehdy v tom malém krámku našel takový, který ho zaujal hned na první pohled. Nutno dodat, že šlo pouze o výstavní kousek. Prodavač, se kterým se Lukáš brzy spřátelil, vyráběl ten jeho přímo na místě.

Lukáš batoh po návratu testoval, nosil ho všude s sebou a byl z něj nadšený. S Indem, který ho vyrobil, byl stále v kontaktu a tehdy se dohodl na první zásilce batohů. Teď je má skladem, vymýšlí nové modely, hraje si s designem. Plní si další sen a doufá, že se vám budou batohy líbit.

S prvním prodaným batohem začal Lukáš zároveň přemýšlet, jakým způsobem se Indii odvděčit. Ztotožnil se s vizí české organizace MOST ProTibet, která od roku 2004 podporuje vzdělání a zlepšování životních podmínek tibetských dětí žijících v Indii. Z každého prodaného výrobku společnost Bagind nakoupí set učebnic a sešitů pro lepší vzdělání malým Tibeťanům žijícím v exilu. Do dnešního dne tak Bagind podpořil okolo 500 dětí v Indii.

Indové jim dali život, Češi vdechli duši.

Mapa
Firma sídlí ve Zlínském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Rozmanitost dne, učení se novým věcem a stavění něčeho, co bude vypadat tak, jak si to udělám.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Někdy si chce prostě říct, že vše má svůj čas a stačí vytrvat a pracovat. Ale ne vždy se na to pamatuje a je těžké si to připomínat a řídit se dle toho. Nicméně je to klíč a ten, kdo si ho udrží, tak vyhraje.

Jaké te plány do budoucna?

V blízké budoucnosti plánujeme expanzi hned na několik zahraničních trhů Evropy. Díky tomu by k našim 3 českým prodejnám měla přirůst další, a to ideálně na Slovensku. Rovněž máme na rok 2021 naplánovanou realizaci vzdělávacího zařízení v indické oblasti, kde jsou naše rodinné dílny.

Odpovídal Lukáš Matějček, jednatel společnosti

Důvod nominace

Na firmu Bagind jsem narazila na internetu. Oslovil mě příběh Lukáše, kterému je 25 let a po cestě po Indii se rozhodl oslovit chudou indickou rodinu a kupovat od ní kožené výrobky a obchodovat s nimi v ČR. Bagind také podporuje organizaci MOST ProTibet - z každého prodaného výrobku nakoupí set učebnic a sešitů pro lepší vzdělání malým Tibeťanům žijícím v exilu. Moto firmy zní: "Indové jim dali život, Češi vdechli duši."

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

zákazník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů