Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

FastMEDIC s.r.o.

Petr Sviták

Ročník 2020

Představení nominované firmy

FastMEDIC, to je záchranář, který se k pacientovi, případně ke zraněnému, ve špatně dostupném terénu dostane pomocí elektrokola rychleji než sanitka, a poskytne mu tak včasnou první pomoc. Hlídka se skládá vždy ze záchranáře a zdravotníka, kteří jsou vybaveni batohem se základními věcmi na ošetření od sterilního krytí po automatický defibrilátor.

S první myšlenkou přišel zakladatel projektu Petr Sviták v březnu 2019 a o tři měsíce později vznikla oficiálně společnost FastMEDIC. První pomoc je klíčovým krokem pro záchranu pacienta, rychlost a efektivita pomoci je zásadním kritériem. Z odhadů odborníků však vyplývá, že zhruba v 50 % případů se jedná o stavy nevyžadující převoz do nemocnice, respektive je možné vyřešit pomocí na místě. Typicky se jedná například o problémy s dehydratací, drobná poranění apod.

Ideálním využitím hlídky jsou špatně dostupná místa a místa s velkým počtem lidí, například sportovní či kulturní akce, ale také historická centra s úzkými uličkami, městské parky, nábřeží nebo přírodní koupaliště. FastMEDIC spolupracuje se soukromým sektorem (pořadateli sportovních, kulturních a společenských akcích) i se státním sektorem (města, turistická centra, nemocnice či lékařská zařízení).

V období covidové karantény spojené se zákazem konání společenských akcí se FastMEDIC spojil s certifikovanými laboratořemi a společně rozjeli projekt otestujeme.cz, v jehož rámci po celé ČR zprostředkovávají mobilní testování koronaviru.

Jsme tam, kde nás potřebujete… A rychle!

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné pozice?

Osobní zkušenost zažité dopravní nehody a všechno, co s tím souviselo.

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?

Nemám vyloženě vzor jednotlivce, ale inspiruji se od pracovitých lidí a jejich příběhů, kteří např. z ničeho vybudovali úspěšné podnikání.

Kterou z Vašich vlastností podle Vás nese Vaše okolí s nejmenší libostí?

Vnitřní klid:-)

Odpovídal Petr Sviták, majitel firmy FastMEDIC

Důvod nominace

Petr Sviták zažil nehodu na skútru. Protijedoucí auto mu nedalo přednost, při pádu mu praskla helma a hrozilo, že bude mít poraněnou páteř. Právě proto vznikl projekt FastMEDIC, tedy záchranáři na elektrokolech, kteří se k pacientovi nebo ke zraněnému ve špatně dostupném terénu dostanou rychleji než sanitka, a poskytnou mu tak včasnou první pomoc. Projekt navazuje na ověřenou praxi zdravotníků na kolech ve světě a přináší do Česka službu, která efektivně zvyšuje účinnost zdravotnické záchranné služby. Významně šetří finanční prostředky při snaze eliminovat marné výjezdy sanitky. Petr je vizionář, který umí projekty dotahovat do úspěšného konce a svým přístupem inspiruje lidi v okolí.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů