Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

La Tulia

Petra Orságová

Ročník 2020

Představení nominované firmy

La Tulia šije oblečení pro maminky, které navrací sebevědomí, ženskost a zlepšuje náladu. Oblečení, které dovolí ženám prožít mateřství s půvabem a elegancí. Za značkou stojí Petra, maminka dvou holčiček, kterou těžké začátky s nedonošeným miminkem přivedly k nošení dětí a kontaktnímu rodičovství. Aby zachránila sebe jako ženu, musela vymyslet nosící bundu, ve které nebude vypadat jako pytel brambor. Když v ní Petru viděly ostatní maminky, chtěly ji taky. A tak vznikla La Tulia a stylové tulící bundy.

Než se Petra stala maminkou, hodně tančila – byla členkou jedné z nejlepších skupin orientálního tance v ČR – a také navrhovala taneční kostýmy. Šila pro sebe i pro světoznámé tanečnice a milovala rozdávat krásu a radost skrze svoji práci.

Tuto vášeň promítá i do značky La Tulia. Každý kousek vzniká z její vlastní potřeby jako maminky. V těhotenství, při kojení, na nošení dětí nebo z vlastní touhy líbit se sama sobě. Všechny novinky testuje sama na sobě. Záleží jí na kvalitě, šije věci, které vydrží. Všechny používané materiály pečlivě vybírá a dbá na zdravotní nezávadnost materiálů. Své tulící bundy šije jen u českých švadlen, protože se jí líbí se jejich zručnost a pečlivost, a protože také ráda podporuje tradiční česká řemesla.  

Mapa
Firma sídlí v Moravskoslezském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Na podnikání si nejvíce vážím svobody. Mít život ve svých vlastních rukou a dělat práci která vás baví a naplňuje. Největší odměnou jsou pro mne vždy zprávy od zákaznic. Když mi napíší, že se díky mému oblečení zase cítí po porodu jako žena a má radost pokaždé když si jej obleče, tak vím, že má práce má smysl.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Čas na práci. Podnikám s dětmi na rodičovské, takže najít dostatek času na práci i na děti. Vyvážit to, aby mne nezahltila práce, stihla jsem vše potřebné, a přitom se dostatečně věnovala dětem, bývá často oříšek.

Když si uděláte čas na koníčky, jaké provozujete?

Miluji přírodu, takže můj největší relax jsou hory a les. Samozřejmě taky pořád tančím, ale už jen pro zábavu. Tanec je láska na celý život.

Odpovídala Petra Orságová, majitelka firmy

Důvod nominace

Petra navrhuje a šije módu pro ženy, těhotné a děti. Dělá vše s detailní precizností a krásně vytříbeným vkusem. Její nosicí bundy a mikiny nemají obdoby. Jsou jemné na dotek a přece funkční. Petra vybudovala svůj obchod postupně. Svými silami. Hodně se učila pozorovala ostatní. Je přímá, férová a její práce smysluplná.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů