11. ročník ocenění pro firmy, kterých si lidé váží

Zvolte OSOBNOST Český Goodwill 2023

Hlasujte

La Tulia

Petra Orságová

Ročník 2020

Představení nominované firmy

La Tulia šije oblečení pro maminky, které navrací sebevědomí, ženskost a zlepšuje náladu. Oblečení, které dovolí ženám prožít mateřství s půvabem a elegancí. Za značkou stojí Petra, maminka dvou holčiček, kterou těžké začátky s nedonošeným miminkem přivedly k nošení dětí a kontaktnímu rodičovství. Aby zachránila sebe jako ženu, musela vymyslet nosící bundu, ve které nebude vypadat jako pytel brambor. Když v ní Petru viděly ostatní maminky, chtěly ji taky. A tak vznikla La Tulia a stylové tulící bundy.

Než se Petra stala maminkou, hodně tančila – byla členkou jedné z nejlepších skupin orientálního tance v ČR – a také navrhovala taneční kostýmy. Šila pro sebe i pro světoznámé tanečnice a milovala rozdávat krásu a radost skrze svoji práci.

Tuto vášeň promítá i do značky La Tulia. Každý kousek vzniká z její vlastní potřeby jako maminky. V těhotenství, při kojení, na nošení dětí nebo z vlastní touhy líbit se sama sobě. Všechny novinky testuje sama na sobě. Záleží jí na kvalitě, šije věci, které vydrží. Všechny používané materiály pečlivě vybírá a dbá na zdravotní nezávadnost materiálů. Své tulící bundy šije jen u českých švadlen, protože se jí líbí se jejich zručnost a pečlivost, a protože také ráda podporuje tradiční česká řemesla.  

Mapa
Firma sídlí v Moravskoslezském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Na podnikání si nejvíce vážím svobody. Mít život ve svých vlastních rukou a dělat práci která vás baví a naplňuje. Největší odměnou jsou pro mne vždy zprávy od zákaznic. Když mi napíší, že se díky mému oblečení zase cítí po porodu jako žena a má radost pokaždé když si jej obleče, tak vím, že má práce má smysl.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Čas na práci. Podnikám s dětmi na rodičovské, takže najít dostatek času na práci i na děti. Vyvážit to, aby mne nezahltila práce, stihla jsem vše potřebné, a přitom se dostatečně věnovala dětem, bývá často oříšek.

Když si uděláte čas na koníčky, jaké provozujete?

Miluji přírodu, takže můj největší relax jsou hory a les. Samozřejmě taky pořád tančím, ale už jen pro zábavu. Tanec je láska na celý život.

Odpovídala Petra Orságová, majitelka firmy

Důvod nominace

Petra navrhuje a šije módu pro ženy, těhotné a děti. Dělá vše s detailní precizností a krásně vytříbeným vkusem. Její nosicí bundy a mikiny nemají obdoby. Jsou jemné na dotek a přece funkční. Petra vybudovala svůj obchod postupně. Svými silami. Hodně se učila pozorovala ostatní. Je přímá, férová a její práce smysluplná.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů