12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

BONTAX s.r.o.

Libor Balaš

Ročník 2020

Představení nominované firmy

Mám-li představit firmu BONTAX s.r.o., musím se vrátit do počátku devadesátých let, kdy naše rodina začala provozovat ubytování v soukromí, které fungovalo jen pár let a vedení účetnictví pro tehdy začínající podnikatele, které provozujeme dosud. Já osobně mám svůj první živnostenský list z roku 1993 a moje máma začala ještě o rok dříve. Podnikání zůstalo až dosud rodinnou záležitostí. V současné době je v sedmičlenném týmu převaha rodinných příslušníků, i když máma je již na zaslouženém odpočinku.

Přelomovými roky byly rok 2005, kdy jsem úspěšně složil zkoušky z daňového poradenství, a rok 2008, kdy jsme podnikání transformovali do společnosti s ručením omezeným. V průběhu let se stali z kamarádů klienti a z klientů kamarádi a jejich počet se nepřestal rozrůstat. V současné době máme klienty od jednotlivých osob samostatně výdělečně činných až po společnosti se stamilionovými obraty.

Naším cílem vždy bylo a bude poskytnout kvalitní službu a oprostit podnikající osoby od zátěže administrativy, tak aby jim zbyl čas na skutečnou podstatu podnikání. Ke spravování jejich účetnictví a daňových přiznání přistupujeme s takovou péčí, jako by šlo o naše vlastní. Iniciativně se snažíme navrhovat nejoptimálnější řešení všech problémů, které podnikání přináší.

Letošní rok je pro nás dalším přelomovým, neboť jsme dokončili částečnou rekonstrukci před třemi lety zakoupené nemovitosti, kde otevíráme další provozovnu. Budeme zde poskytovat nejen zpracování účetnictví, daňové poradenství, ale vracíme se i k naší prvotní podnikatelské aktivitě ubytování v soukromí. 

Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. (John Stuart Mill)

Mapa
Firma sídlí ve Středočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné pozice?

Tvrdá mnohaletá denní mravenčí práce směřující k vizi, která se lety v určitých aspektech mění.

Zbývá Vám čas na koníčky? Pokud ano, jaké provozujete?

Moji největší a každodenní zálibou je cvičení tchaj-ťi čchüan a čchi-kung, kterému se věnuji více než 20 let. Přináší mi duševní odpočinek i fyzickou aktivitu, kterou kompenzuji každodenní pracovní stres.

Kterou z Vašich vlastností podle Vašeho názoru nese Vaše okolí s nejmenší libostí?

Důslednost.

Odpovídal Libor Balaš, majitel společnosti

Důvod nominace

Pan Balaš pro mne zpracovává účetnictví a jeho přístup se vymyká mým dosavadním zkušenostem s účetní firmou. Sám hledá a přináší řešení, která musí často hledat pod časovým tlakem. Přestože přicházím s atypickými požadavky, které život OSVČ přináší, břemeno účetnictví už pro mne od doby naší spolupráce není noční můrou. Dokáže se během chvilky absolutně vcítit do situace a problému a ihned navrhovat způsoby řešení jakýchkoliv situací. Složité účetní operace a postupy dokáže vysvětlit lidským a srozumitelným jazykem.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů