12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

AutoTechnologi s.r.o.

Jan Popelář

Ročník 2020

Představení nominované firmy

Vše začalo již v roce 2000, když jsem nastoupil do servisu Mercedes-Benz a tato značka mi dala nový životní směr. O čtyři roky později jsem měl možnost pracovat přímo v performance centru AMG v Affalterbachu a po návratu jsem si uvědomil, co bych chtěl v životě dokázat: být uznávaným odborníkem na tuto značku a řídit dílnu. Začal jsem při práci studovat večerní školu a dostal jsem se do certifikace Diagnostických techniků pro společnost Mercedes-Benz. Po několika letech se dostavil úspěch a ze mě se stal odborník na tuto značku s nejlepšími výsledky v certifikaci.

Firma, kde jsem pracoval, měla dobrý tým lidí, ale vedení společnosti mělo jinou představu o vedení, něž já, a tak jsem se rozhodl odejít. Mohl jsem jít do vývoje Mercedes nebo svou vlastní cestou a dělat to, co chci a jak chci. Rozhodl jsem se jít vlastní cestou a začal jsem sám v garáži tvořit své sny. Vše nejde dělat stále sám, a tak mimo rodiny, která mi pomáhala, jsem začal zaměstnávat známé a z one man show se začala stávat firma. V roce 2011 jsme se přestěhovali do nových prostor, to už nás bylo šest. Po nějaké době nám i tyto prostory byly malé a využil jsem nabídku posunout podnikání o velký kus dále a přestěhovat se do skutečného servisu a rozšířit nabídku služeb. Psal se rok 2013.

Specializovali jsme se na kompletní servis značky Mercedes-Benz a investovali jsme vše, co jsme vydělali, do vybavení a technologií. Již jsme byli na trhu velice vyhledávaní a uznávaní. Nemalý podíl měl i performance, kde jsme se zabývali úpravami vozidel a vybudovali zkušebnu výkonu. To bylo ve stejném období, kdy můj tým zajišťoval servis závodních vozidel SLS AMG GT3 na světové úrovni. Posléze jsme získali ještě zastoupení českého supersportu Praga R1.

Mé cíle nikdy nesměřovaly tak vysoko – vybudovat autorizovaný servis, ale stále jsme byli v některých případech nuceni využívat autorizované servisy na garanční opravy nebo bezplatné servisní prohlídky. Nerad jsem na někom závislý nebo dokonce na někoho odkázán. Díky kamarádovi jsem se rozhodl vstoupit do procesu autorizace, a i přes velmi těžkou cestu, jsme v lednu 2018 podepsali smlouvu o autorizovaném opravci pro osobní a dodávková vozidla. Splnil se sen, který jsem si netroufal ani snít. Dnes jsme servisem, který získává ocenění za poskytované služby a Mercedes Česká republika nás zapojuje do vývoje servisních strategií.

V roce 2019 jsme získali zastoupení německého úpravce BRABUS pro vozy Mercedes-Benz pro Prahu a postavili jsme další specializované pracoviště pro opravy vozidel po haváriích a získali status certifikované karosárny a lakovny Mercedes-Benz. V letošním roce poskytujeme kompletní servisní služby pro jedinečnou AMG Driving Academy v České republice. Nyní, nejen že jsme soběstační ve všech směrech, ale naše služby využívají i jiné autorizované servisy.

Pokud člověk tvrdě pracuje, má cíle a obklopí se skvělým týmem, tak dokáže i to, co je pro jiné nemožné.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

To, že dělám v životě, co mě baví společně s lidmi, na kterých mi záleží a kterým věřím.

Čeho si nejvíc vážíte v obchodních vztazích?

Osobní přístup a dohody, které lze stále v dnešní době uzavřít na podání ruky. Obchodní partner musí být především spolehlivý a pokud je, není důvod hledat nového.

Kdo je Vaším osobním, případně podnikatelským vzorem?

Od jisté doby nemám žádný vzor. Zjistil jsem, že člověk musí být především sám sebou, a ne někoho kopírovat nebo chtít být jako on. Ale obecně si vážím lidí, co v životě něco dokázali, a je jedno, zda je to sport nebo podnikání. Důležité je, jak toho dosáhli.

Odpovídal Jan Popelář, jednatel společnosti

Důvod nominace

Svůj sen – opravovat mercedesy - si začal plnit sám v roce 2006 v malé garáži. Dnes je majitelem autorizovaného servisu Mercedes-Benz se 40 zaměstnanci. Firmu vystavěl na rodinných hodnotách a jeho prioritou je osobní přístup k zákazníkovi a zachování rodinného ducha společnosti. Značkou Mercedes-Benz žije, neustále se v oboru vzdělává a poskytuje klientům špičkový servis.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

rodinný příslušník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů