12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Lokalmarket s.r.o.

Kamil Demuth

Ročník 2020

Představení nominované firmy

My ve Scuku chceme, aby kvalitní lokální potraviny a výrobky byly v České republice dostupné každému. Menším a středním farmářům a producentům, kteří hospodaří udržitelně, tak nabízíme jednoduchou možnost, jak dostat své produkty ke koncovým zákazníkům za férovou cenu. Na Scuku pohodlně online nakoupíte vše potřebné pro svůj týdenní nákup, aniž byste museli do obchodu. Díky komunitnímu způsobu objednávání v rámci našich Nákupních skupin přinášíme producentům dostatečný odbyt a šetříme životní prostředí i náklady za dopravu, neboť vyzvednutí probíhá jednou týdně na výdejních místech. Při výdejích se zákazníci mohou navíc scuknout nad dobrotami od našich farmářů.

Myšlenka podpory místních producentů pomocí komunitního způsobu nakupování se v Kamilově hlavě zrodila již v roce 2017. Se spoluzakladatelem Jakubem a vývojářem Lukášem spustili beta verzi na stránce Lokalmarket.cz, kde si vyzkoušeli, že je projekt životaschopný. V březnu 2018 pak spustili ostrý provoz na Scuk.cz. V průběhu roku 2018 se Kamilovi podařilo získat důvěru investorů a projekt tak získal reálnou šanci na úspěch.

Dnes Scuk.cz přináší pravidelný odbyt 300+ farmářům a výrobcům, jejichž produkty si můžete objednat na 400+ výdejních místech. Scuk není jen obyčejný e-shop, je to unikátní způsob nakupování, který podporuje lokální ekonomiku, propojuje milovníky kvalitního a dobrého jídla a pití s producenty, kteří díky němu mohou rychle a jednoduše nastartovat své podnikání.

Scukáváme lokální farmáře přímo se zákazníky.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Na Scuku mě baví vše, od samotného projektu, kdy sám farmářské potraviny s radostí pojídám, po plánování toho, kudy se firma bude dál vyvíjet.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Jsme optimista :-) Myslím, že přes veškerou byrokracii máme vlastně podmínky pro podnikání v ČR velice dobré. Věřím, že máme prostředí, kde můžeme dokázat velké věci.

Kdo je Vaším vzorem?

Vyloženě vzory nemám, ale inspirují mě vizionáři a inovátoři jako byl Henry Ford, Tomáš Baťa, Steve Jobs nebo ze současných například Elon Musk.

Odpovídal Kamil Demuth, jednatel společnosti

Důvod nominace

Virtuální farmářské tržiště Scuk.cz je inovativní obchodní koncept, který umožňuje zajistit dodávky zboží s krátkou dobou spotřeby od farmářů/výrobců ke spotřebiteli bez ohledu na vzdálenost. Využívá přitom efektivní souhru dvou zdánlivě cizorodých prvků - sofistikovaný centrální systém objednávek a jejich zúčtování jak směrem ke koncovým zákazníkům tak i směrem k dodavatelům a Nákupní skupiny v jednotlivých lokalitách organizované na komunitním principu. V současné době již Nákupní skupiny pokrývají (téměř) celé území republiky. Logistika je postavena sdružování objednávek všech členů skupiny (tím je zajištěno dosažení přiměřené ekonomické efektivnosti) a na kombinaci přímých dodávek od farmářů z bezprostředního okolí a dodávek přes centrální sklad. Nákupní skupiny umožňují efektivní výměnu zkušeností mezi účastníky a fungují jako Výdejní místa. Určitou nevýhodou je nutnost plánování nákupů (dodávky jsou zpravidla realizovány jednou týdně), ta je ale více než vyvážena tím, že dostáváte čerstvé kvalitní potraviny ověřeného původu.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů