8. ročník ocenění pro firmy, kterých si lidé váží

Zvolte OSOBNOST Český Goodwill 2020!

Hlasujte

API CZ s.r.o.

Lenka Köhlerová

Ročník 2020

Hlasujte

Představení nominované firmy

Firma API CZ s.r.o. byla založena v roce 2003 jako pokračovatel firmy Miroslav Bartoš – API, která působí v oblasti úprav vozidel od roku 1996. Věnuje se úpravám vozidel pro tělesně postižené a v současnosti patří mezi přední úpravce vozidel v ČR.

Smyslem společnosti API CZ je činnost, která má zásadní dopad a přínos do života lidí s tělesným handicapem. Proto firma věnuje velké úsilí a pozornost neustálému zlepšování a zdokonalování svých výrobků a služeb. Zástupci jejích poboček jsou lidé upoutáni na invalidní vozík, kteří poskytují 100% poradenství ve zvolení správné úpravy, jak z hlediska profesních zkušeností, tak i ze zkušeností samotného života na invalidním vozíku.

Navíc jsou veškeré výrobky firmy API CZ pečlivě testovány pro zaručení maximální možné bezpečnosti a splňují odpovídající evropské předpisy pro použití těchto výrobků ve vozidlech. V roce 2018 společnost vybudovala nové výrobní prostory a zároveň zřídila vlastní výzkumné a vývojové centrum.

Již několik let společnost prodává své výrobky nejen v České republice a na Slovensku, ale také ve většině evropských zemích a v mnoha státech mimo Evropu například ve Spojených státech amerických, Izraeli, Austrálii či ve Spojených arabských emirátech. 

Mapa
Firma sídlí v Jihočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné pozice?

Společný obchodní partner a žádost majitele, o převzetí vedení společnosti. Majitel a zakladatel společnosti API, Ing. Miroslav Bartoš chtěl soustředit svou energii tomu, co je esenciální podstatou naší společnosti, tj. vývoj a výzkum vlastních výrobků, které již několik let udržují společnost coby lídra v oboru. Hledal někoho, kdo bude mít podobný náhled na budovanou firmu a kdo dokáže věci dále rozvíjet, naše role se stále doplňují, i když se přirozeně vyhranily.

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Různorodost a prostor pro vlastní iniciativu, pracovní výzvy přicházejí samy od sebe, stejně jako je to i v životě, když něco na první pohled nelze udělat, v podnikání máme mnohem větší možnosti nalézat různá řešení, dělat věci jinak, být mnohem kreativnější a samozřejmě s plnou zodpovědností. Pokaždé mě velice potěší, že i v současné přetechnizované době jsou lidé, kteří jsou schopni uvažovat selským rozumem.

Jaké máte plány do budoucna?

Rok 2020 je rokem velice významných investic pro naši společnost. Vzhledem k situaci kolem koronaviru je hlavním cílem dokončit stávající projekty jako je výstavba nové administrativní budovy a implementace třech nových strojů do naší výroby. Tudíž naším plánem je udržitelnost a stabilita firmy a rovněž, aby nám naše činnost stále dělala radost.

Odpovídala Lenka Köhlerová, ředitelka společnosti

Důvod nominace

Smyslem společnosti je činnost, která má zásadní dopad a přínos do života lidí s tělesným handicapem. Firma se neustále věnuje zlepšování a zdokonalování svých výrobků a služeb. Firma uvedla na trh několik nových patentů.

Nominační kategorie

Made in Czechoslovakia

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů