12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Holistic management s.r.o.

Leoš Kubíček

Ročník 2020

Představení nominované firmy

Leoš Kubíček v roce 2005 založil společnost BCF s cílem uvádět na český trh projekty v oblasti distribuce oděvních značek a firemního poradenství. Postupem času se aktivity společnosti zaměřily na systemické koučování a firemní poradenství. Další rozšíření směřovalo do vzdělávání a vytvoření uceleného konceptu garantovaného zlepšování výkonu firem, týmů a jednotlivců Holistic managementu. O tento koncept projevilo zájem několik univerzit, kde jej Leoš začal přednášet.

V roce 2019 došlo k přejmenování celé firmy na Holistic management. Na výsledcích společnosti se aktivně podílí osm zdravotně postižených kolegů, avšak její společenská odpovědnost jde ještě dál. Firma vyznává principy sociálně odpovědného podnikání a podporuje různé projekty v oblastech školství, sportu, ekologie, charitativních a neziskových organizací. Od roku 2016 pravidelně podporuje nejrůznější projekty či organizace jako je Nadační fond Waldík, FOKUS CB, Autis centrum,  Unie Roska, JCI South Bohemia a JCI Czech Republic, či projekt Burza Filantropie a další.

V rámci vlastního rozvoje společnost Holistic management v roce 2019 založil start-up Virtual Lab, který propojuje dlouholeté psychologické poznatky s nejmodernější technologií rozšířené a virtuální reality. Virtual Lab dnes patří mez společnosti s nejširším portfoliem využívání virtuální a rozšířené reality na českém trhu. Pokrývá oblasti školství, průmyslu, firemního vzdělávání, zdravotnictví a sociálních služeb. I jako start-up pomáhá potřebným. V rámci projektu VR Senior pack dodává aktivizační terapie do senior domů a center sociálních služeb. Vzhledem ke zhoršené finanční situaci v této oblasti, pomáhá zprostředkovávat financování této služby dalšími podnikatelskými subjekty (adopce senior domu).

Smysl, měřitelný užitek pro klienta, férovost a dlouhodobé partnerství.

Mapa
Firma sídlí v Jihočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Spokojenost našich zákazníků, kteří nám platí včas, přinášení inovací v segmentech, kde působíme, dávání příležitostí hendikepovaným lidem a studentům, spolupráce s kolegy a zaměstnanci, že můžeme zlepšovat život a pomáhat organizacím, které se starají o potřebné, finanční a osobní svoboda.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Byrokracie státu – nejednoznačnost a složitost zákonů a norem, bankovní sektor – není funkční pro rychlý rozvoj nových firem, nabízí financování, když ho nepotřebujeme (když se daří), ale když finance potřebujeme, je velký problém finance na provoz získat.

Kterou z Vašich vlastností naopak dle Vašeho názoru nese Vaše okolí s nejmenší libostí?

Nekonfliktnost – nemám rád konflikty, vyhýbám se konfliktu, i když by byl konflikt užitečným nástrojem.

Odpovídal Leoš Kubíček, jednatel společnosti

Důvod nominace

Holistic management, s.r.o. je společnost zasídlená u nás v Jihočeském vědeckotechnickém parku, která se zabývá vzděláváním, osobnostním rozvojem a zlepšováním výkonu firem, týmů i jednotlivců za pomoci virtuální reality a dalších nejmodernějších postupů a technologií. Nabízené výcviky zakládá na širokém spektru metodik z oblastí neurověd, systemického přístupu, neurolingvistického programování, ericksonské komunikační hypnózy, managementu, strategického a projektového řízení a leadershipu. Holistic management ale nevyniká pouze mimořádným zaměřením a vysokou mírou odbornosti a inovativnosti. Zároveň aktivně a s naprostou přirozeností a samozřejmostí přispívá k rozvoji okolí. Za řadu společensky odpovědných aktivit jmenujme např.: - zaměstnávání osob se zdravotním postižením (back office, obchod, marketing, administrativa), - férové podmínky pro zaměstnance umožňující sladit jejich profesi a soukromí (částečné úvazky, volná pracovní doba, včasné úhrady, přátelské pracovní prostředí), - spolupráce s univerzitami (přednášky, stáže studentů, projekty spolupráce), - podpora neziskového sektoru (Burza filantropie, Focus CB, Autis Centrum, Unie Roska, JCI, Rotary), - podpora sportu a sportovních klubů, - podpora kultury (finanční podpora vydávání knih). Také každodenní komerční aktivity společnosti kladou důraz na osobnostní rozvoj, rozvoj podnikatelského ducha, zachování zdravého rozumu a zdravého životního stylu. Zákaznický koncept „Vraťme firmám srdce“ pomáhá strategickým nastavením zlepšovat výkon firem, firemní kulturu, angažovanost zaměstnanců, odpovědnosti a návyky v celé firemní struktuře, čímž dochází k celkovému vyladění a pozitivnímu přenastavení firemních procesů. Přístup společnosti je prostřednictvím jejího jednatele a zakladatele Leoše Kubíčka a dalších zaměstnanců vždy aktivní, zodpovědný, férový a přátelský. Jsme rádi, že můžeme s touto společností spolupracovat.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů