Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

BONDSTER Marketplace s.r.o.

Jana Mücková

Ročník 2020

Představení nominované firmy

Bondster je česká FinTech společnost, která zprostředkovává investice do půjček. Nabízí alternativu k tradičnímu investování, když propojuje investory z řad široké veřejnosti s poskytovateli půjček.

Bondster funguje jako tzv. P2P (peer-to-peer), resp. P2B (peer-to-business) trh investic. Nespolupracuje totiž s dlužníky samotnými, ale s poskytovateli úvěrů, které propojuje s investory. Těm dává možnost na trhu investovat do již schválených a poskytnutých půjček. Některé jsou zajištěné například nemovitostmi.

Platforma Bondster vznikla v Česku v roce 2017 a dnes je nejen jedničkou tuzemského trhu z hlediska růstu, ale také globálně patří mezi lídry v oblasti P2P investování. V současné době má na kontě už více než 10 000 investorů ze 73 zemí světa, kteří dosud proinvestovali více než 1 miliardu korun. Mezi partnerské Bondster patří poskytovatelé z 8 zemí světa mimo jiné také z Kolumbie, Filipín, JAR a Kazachstánu.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

 

Odpovídala Jana Mücková, jednatelka společnosti

Důvod nominace

Za 3 roky českého start-upu dovedla Jana Mücková investiční FinTech P2P platformu Bondster k obratu přes 1 miliardu s cca 10 tisici klienty. Momentálně expanduje i na další trhy. Také globální P2P trh bere Bondster jako velmi kvalitní, transparentní, důvěryhodnou firmu. Pomaličku se platforma přibližuje k největším globálním hráčům. A to právě za vedení světa znalé Jany Mückové (studovala a pracovala v Číně). Než Jana Mücková nastoupila do českého fintechového startupu Bondster jako “motor”, strávila hodně času v Hongkongu, Šanghaji i pro Čechy neznámém desetimilionovém městě Chang-čou. Pracovní zkušenosti sbírala v Czech Tradu i České exportní bance, státní instituce však nakonec opustila. Miluje sport a rodinu. Tato mladá, empatická, ambiciózní žena (o které ve světě financí v globálním měřítku ještě uslyšíme) stojí rozhodně za tuto nominaci!:o)

Nominační kategorie

Made in Czechoslovakia

Nominoval/a:

kamarád(ka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů