Český Goodwill 2023

Znáte firmu nebo podnikatele, kterých si vážíte?

Nominujte teď

BONDSTER Marketplace s.r.o.

Jana Mücková

Ročník 2020

Představení nominované firmy

Bondster je česká FinTech společnost, která zprostředkovává investice do půjček. Nabízí alternativu k tradičnímu investování, když propojuje investory z řad široké veřejnosti s poskytovateli půjček.

Bondster funguje jako tzv. P2P (peer-to-peer), resp. P2B (peer-to-business) trh investic. Nespolupracuje totiž s dlužníky samotnými, ale s poskytovateli úvěrů, které propojuje s investory. Těm dává možnost na trhu investovat do již schválených a poskytnutých půjček. Některé jsou zajištěné například nemovitostmi.

Platforma Bondster vznikla v Česku v roce 2017 a dnes je nejen jedničkou tuzemského trhu z hlediska růstu, ale také globálně patří mezi lídry v oblasti P2P investování. V současné době má na kontě už více než 10 000 investorů ze 73 zemí světa, kteří dosud proinvestovali více než 1 miliardu korun. Mezi partnerské Bondster patří poskytovatelé z 8 zemí světa mimo jiné také z Kolumbie, Filipín, JAR a Kazachstánu.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

 

Odpovídala Jana Mücková, jednatelka společnosti

Důvod nominace

Za 3 roky českého start-upu dovedla Jana Mücková investiční FinTech P2P platformu Bondster k obratu přes 1 miliardu s cca 10 tisici klienty. Momentálně expanduje i na další trhy. Také globální P2P trh bere Bondster jako velmi kvalitní, transparentní, důvěryhodnou firmu. Pomaličku se platforma přibližuje k největším globálním hráčům. A to právě za vedení světa znalé Jany Mückové (studovala a pracovala v Číně). Než Jana Mücková nastoupila do českého fintechového startupu Bondster jako “motor”, strávila hodně času v Hongkongu, Šanghaji i pro Čechy neznámém desetimilionovém městě Chang-čou. Pracovní zkušenosti sbírala v Czech Tradu i České exportní bance, státní instituce však nakonec opustila. Miluje sport a rodinu. Tato mladá, empatická, ambiciózní žena (o které ve světě financí v globálním měřítku ještě uslyšíme) stojí rozhodně za tuto nominaci!:o)

Nominační kategorie

Made in Czechoslovakia

Nominoval/a:

kamarád(ka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů